BSC 10th Anniversary 2019
Bogor
Indonesia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Pyraminx
Combined First
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrian Jorghy
Aidan Omar Berry
Aldino Siero
Ariq Rifqi Febrian
Aza Rafif
Azaeel Benaya Putra
Bhunaya Kertavidhi
Bryan Frank
Cendy Cahyo Rahmat
Chesta A. F. Rosyadi
Cornelius Darrel Zane
Dhafin Rayhan Ahmad
Dhafin Yashi Syah
Diki Saifuloh
Dzakwan Jidan
Eduardo Arturo Palacios Merino
Eric Saputra
Eureka Ahadyan Ilhamy
Evan Gamaliel Putra Dyva
Evann Ezekiel Putra Dyva
Fachry Reifandri Hairiman
Fahmi Aulia Rachman
Faras Al Akbar
Fayza Facilely Bayuputri
Febriananta Rafa Fadilah
Garuda Firmansyah
Gerson Natanael
Gesang Satrio Putu Susanto
Ghina Nazhira
Hadyan Jade Santosa
Hamzah Habibi
Haniyah Azzahra Ananda Putri
Hans Kartawinata
Hauzan Ammar Pudavi
Hebbi Daryansyah
Hendra
Hopi Fattan Prabasukma
Jason Tan
Jeryco Febrian
Johnathan Harel Tombokan
Kalif Kai Permadi
Karmel Sidauruk
Keeva Ravendra Iman
Kenneth Matthew Susanto
Laksamana Eka Saputra
Leonardo Pranadyar
Luther Evanjaya
Manaf I. K. Salampessy
Mario Nicholas Chandra
Melvin Stephanus Hans
Michael Hezekia
Mohammad Ibnu Sabilillah
Mufaridan Rasyad
Muhamad Barnabas
Muhammad Adib
Muhammad Arkan Hafizh
Muhammad Daffa Farid Munawar
Muhammad Dipa Budiono
Muhammad Imam Khairi
Muhammad Nadzhif Fikri
Muhammad Nurihsan Arief
Muhammad Rasyid Fajar Alfauzi
Muhammad Syafiq Alfarisi
Muhammd Rakha Hafizh
Mylo Rafael Kristianto
Nabilah Rahmawati
Nafi Aryasatya
Naufal Shidqi
Nisrina Falahandini
Peri Wijaya
Phillip Maxwell
Raden Prasetyo Aryo Nugroho
Raditya Athaya Masori
Raeburn Hui Mavendra
Rafael Bahana
Raffael Terance Prima
Razik Higenio Fikri
Rifa Octavian Himawan
Rizqi Aditya
Sachio Atha Daiva
Sadit Syahadat
Sulthan Airend
Terrino Diandra
Thierry Orland Hung
Vincent Hartanto Utomo
Vladimir Pangaribuan
Wilson Alvis (陈智胜)
Yusuf Abdul Qohhar
Zaky Kurnia Falah
Zidan Al Farisi
Zidane Habiburachman
 

Bryan Frank   ·   Indonesia   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
3822.0714.8322.7518.3922.3920.95 PB 14.83

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
134.163.074.874.525.34 PB 4.523.07

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
11.693.233.012.634.29 PB 2.96 NR 1.69
33.883.164.815.194.764.483.16

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
43.399.577.026.254.83 PB 6.03 PB 3.39
44.447.216.769.615.906.624.44

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date