German Nationals 2019
Frankfurt Höchst
Germany
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aaron Joshua Doerner
Alba Klein Murcia
Alessandro Nicolì
Alexander Botz
Alexander Bühl
Alexander Schumkov
Alexander Vrachliotis
Alexander Wagner
Alexandros Efremidis
Ali Mohamed Abdelrahman
Alistair Robequin
Amelie Dieterich
Anatoly Turenko (Анатолий Туренко)
Anatoly Turenko (Анатолий Туренко)
Andrea Thull
Andreas Gienko
Anne Huber
Bao Ngoc Nguyen
Ben Aidan Shanahan
Ben Fabio Holland
Bence Barát
Benjamin Lippsmeier
Boris Monakhov
Carl Dworzack
Carlo Glod
Cedric Meysing
Cedric Schweitzer
Céline Souty
Chris Hermes
Christian Beemelmann
Christian König
Christian Schüssler
Christoph Jadan
Constantin Lüske
Cornelius Dieckmann
Cornelius Ziegler
Cosmo Rasul
Daniel Utz
Daniel-Sebastian Nastasa
Darren Siew Ee Yaang (蕭奕暘)
David Lim
David Vujasić
Demian Stöhr
Dominik Hinze
Dominik Hübner
Dunbo Xiao
Dunhui Xiao (肖敦慧)
Eason Siew Ee Son (蕭奕晨)
Edward Khaitina
Eli Jay
Elias Gross
Elliot Robertson
Elmo Klein Murcia
Eoin Dowling
Eren Öztürk
Erik Tjong Kim Sang
Erik Zimmermann
Fabian Auroux
Fabian Common
Fabian Max
Fabio Freund
Fabio Schwandt
Felix Schmidt
Felix Schossau
Finn Ickler
Finn Kurokoshi
Florian Jakobs
Florian Schneider
Francesco Iezzi
Francisco Cabral de Jesus
Frederik Rollmann
Fynn Pätzold
Garret von Gaffron
Gil Kochbeck
Gregor Billing
Hannah Minas
Hannes Müller
Heike Zbierski
Henning Lulei
Henri Gerber
Henrik Linus Pauly
Henry Moog
Igor Pfaffenrot
Ivan Lew Yi Wen (刘义文)
Jacob Fleishauer
Jakob Schöley
Jakub Hamkało
Jan Bentlage
Jan Staubach
Jan Suhrheinrich
Jan Wunderlich
Janek Gehrlein
Janne Kassens
Jannis Grob
Jannis Grüneberg
Jascha Bakarinow
Jens Grieme
Jens Haber
Jens Koehler
Jessica Lohe
Jinpyo Kim
Joel Cetra
Johannes Rueben
Jonas Balsfulland
Jonas Linner
Jonas Rongé
Jörg Hesse
Joris Dordowsky
Joschua Levi Prieß
József Katona
Judith Laister
Jule Stadelmeier
Jules Desjardin
Juri-Benedict Gayed
Kaloyan Galabinov
Kamil Przybylski
Kevin Gerhardt
Kim Kattelans
Kirill Tutushkin (Кирилл Тутушкин)
Kodai Masuda
Konstantin Jaehne
Lasse Witschel
Laura Holzhauer
Laura Ohrndorf
Lea Krieger
Leon Schmidtchen
Leonid Palchenko (Леонід Пальченко)
Lina Tissier
Linus Buck
Linus Frész
Linus Habetha
Linus Kunath
Lorenzo Reina
Luca Karch
Luis Kleinheinz
Luis Rotzoll
Lukas Hanel
Lukas Himmel
Lukas Neumann
Luke Jankowiak
Maja von Borstel
Maksim Demchenko (Максим Демченко)
Malik Khaled
Malik Oulhadj
Malte Ihlefeld
Manfred Siew Ee Sheng (蕭奕晟)
Marcel Peters
Marco Syfrig
Marco Vorländer
Marius Müller
Marius S. Mot
Mark van Wyk
Mark Zimmermann
Markus Himmel
Markus Pirzer
Markus Schmoor
Martin Brath
Martin Reinisch
Martin Süß
Mats Rothe
Matteo Dummar
Maurice Kieffer
Max Hahnbück
Max Lorberth
Maxim Onushkin
Maxime Merz
Maximilian Grote
Michael Stocker
Mika Leut
Milo Breier
Mircea Simionica
Mirco Wasserbauer
Moritz Lotz
Moritz Pirer
Nathael Assion
Natheir Abu-Dahab
Nelson Nnodim
Niclas Mach
Nico Höbermann
Nicolas Birkenstock
Nicolas Gab
Nicolas Gertner
Nicos Ahlgrimm
Nikolas Wadle
Nils Pätzold
Nils Thorben Lang
Noah Kraft
Ottfried Kejs
Patrick Hetco
Patrick Möhlen
Paul Meka
Pauline Bonnaudet
Péter Laschek
Philipp Weyer
Philippe Schwartz
Rafael Fellmann
Rémi Esturoune
Robin Rohrer
Roger Embree
Roi Mittrach
Roland Frisch
Ronja Stadelmeier
Rosch Nadjib
Ruben Sykora
Rūdolfs Vīnkalns
Sai Sanvi Karavadi
Salma Abu Dahab
Samuel Jehanno
Samuel Sankujan
Samuel Simko
Sandrina Martens
Sanio Kasumovic
Sarah Haag
Sebastian Weyer
Sebastiano Tronto
Sébastien Auroux
Serafim Weiß
Siew Hann Wen (蕭漢文)
Silvius Perret
Simon Gall
Simon Kalhofer
Simon Vogler
Simone Ohler
Sören Jaan Handschuch
Tanish Dhiman
Thai Son Nguyen
Theo Pfeifle
Thilo Hoehne
Tiffany Soh (蘇明珠)
Till Dresbach
Tim Gajewi
Tim Paulini
Tim Schädel
Tim Schulze
Tobias Peter
Tom Schreyer
Valentin Hoffmann
Verena Hüttig
Viktor Kalmar
Vito Morgana
Vladimir Vasiliev (Владимир Васильев)
Vsevolod Turenko
Wilhelm Kilders
Willem Klose
Willy Breyer
Łukasz Dubicki
 

Marco Vorländer   ·   Germany   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
2310.0511.2510.069.0210.6510.259.02
148.8011.068.949.978.639.248.63
2910.068.569.6912.1811.4510.408.56

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
252.384.837.094.043.134.002.38
354.184.684.793.342.424.072.42

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
3544.6543.0333.2148.4735.3841.0233.21
2534.0538.1549.4042.7732.4338.3232.43
1333.1337.5037.0636.1138.5536.8933.13

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
71:02.911:05.5559.291:06.6256.631:02.5856.63
957.4858.251:23.2459.651:12.801:03.5757.48

#event / roundt1t2t3meanbest
91:54.522:11.561:59.452:01.841:54.52
82:01.652:05.082:00.402:02.382:00.40

#event / roundt1t2t3meanbest
52:38.332:46.402:44.462:43.062:38.33
62:38.132:37.302:59.092:44.842:37.30

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1216.9124.1515.8415.9314.0216.2314.02
1412.4817.0817.7120.3310.6715.7610.67

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
311:18.091:30.751:19.211:21.751:49.031:23.901:18.09

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
12311.1612.1113.8419.6819.7815.2111.16

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
6414.308.599.7111.0222.2211.688.59