CCC Qualification Barnaul 2019
Barnaul
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Aleksandr Laptev (Александр Лаптев)
Alexander Kuminov
Alexey Polyashov
Alikhan Yertursyn (Алихан Ертурсын)
Alimzhan Kenesbek (Алимжан Кенесбек)
Alina Surzhik (Алина Суржик)
Amina Chebochakova (Амина Чебочакова)
Anastasia Samsonova
Anna Panova (Анна Панова)
Anton Nazarov (Антон Назаров)
Arman Mashimov (Арман Машимов)
Artem Kapustinskiy (Артем Капустинский)
Artem Kuminov
Artem Melnikov (Артем Мельников)
Danil Pominov (Данил Поминов)
Danila Lebedev (Данила Лебедев)
Denis Gromov (Денис Громов)
Dmitriy Kukuev
Dmitriy Shevchenko
Egor Lytnev (Егор Лытнев)
Egor Solomatov (Егор Соломатов)
Egor Tarasov (Егор Тарасов)
Elena Manoshkina (Елена Маношкина)
Elizaveta Rymshina
Evgenii Loginov
Evgeniy Bryzgalov (Евгений Брызгалов)
Farid Mikhailov
Fedor Valyaev (Федор Валяев)
Igor Kaigalov
Ilya Kuznetsov (Илья Кузнецов)
Ilya Lubeznov (Илья Любезнов)
Ilya Tsiareshka
Ilya Voytov (Илья Войтов)
Ilyas Arystanbekov (Ильяс Арыстанбеков)
Ivan Kashirskikh (Иван Каширских)
Ivan Shevchuk (Иван Шевчук)
Kirill Bolotov (Кирилл Болотов)
Kirill Dorovskih (Кирилл Доровских)
Kirill Shadrin (Кирилл Шадрин)
Ksenia Esipova (Ксения Есипова)
Leonid Zakharov (Леонид Захаров)
Lev Siryukin (Лев Сирюкин)
Maria Bulgakova (Мария Булгакова)
Mariya Govorukhina (Мария Говорухина)
Matvei Balobanov (Матвей Балобанов)
Maxim Brednev (Максим Бреднев)
Maxim Kashirskikh (Максим Каширских)
Mikhail Ivashechkin
Mikhail Kopylov (Михаил Копылов)
Mikhail Krikunov (Михаил Крикунов)
Nikita Alyabev (Никита Алябьев)
Nikita Berdnikov (Никита Бердников)
Nikita Burmistrov (Никита Бурмистров)
Nikita Dolzhkevich (Никита Должкевич)
Nikita Popkov
Nikita Razzamazov
Nikita Shatalov (Никита Шаталов)
Nikolai Kuzin
Nikolay Kirochkin (Николай Кирочкин)
Olga Utvenko (Ольга Утвенко)
Pavel Utvenko (Павел Утвенко)
Roman Vlasov (Роман Власов)
Roman Zapolsky (Роман Запольский)
Sergey Savenko (Сергей Савенко)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Sofya Bykova (Софья Быкова)
Svetlana Baskakova (Светлана Баскакова)
Timofei Vikhrianov (Тимофей Вихрянов)
Timofey Aksenov (Тимофей Аксенов)
Vadim Sidorenko (Вадим Сидоренко)
Vadim Tatarnikov
Valeria Gurova (Валерия Гурова)
Vladislav Korovin (Владислав Коровин)
Vladislav Pechenkin (Владислав Печёнкин)
Vyacheslav Gergert (Вячеслав Гергерт)
Yuri Sitdikov (Юрий Ситдиков)
 

3x3x3 Cube - Final
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
1
Kazakhstan
9.209.6810.9110.278.609.728.60
2
Russia
11.2310.508.708.4814.4210.148.48
3
Kazakhstan
9.2312.4210.34DNF9.9510.909.23
4
Russia
15.0811.199.4013.409.3211.339.32
5
Russia
12.2210.2613.8911.2510.6111.3610.26
6
Belarus
8.7412.8910.8712.2111.3911.498.74
7
Kazakhstan
DNF9.2011.8212.2310.7111.599.20
8
Russia
8.6912.8217.1711.0411.3811.758.69
9
Russia
12.4411.5114.6010.0311.8311.9310.03
10
Russia
14.8912.2610.7211.9916.5513.0510.72