Play Cube X4 2019
경기도 고양시 (Goyang-si, Gyeonggi-do)
Republic of Korea
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
Pyraminx
Final
 
Competitors
Aleksandr Tyan
An Sanghyeon
Baek Jeong Woo (백정우)
Beom San Kim (김범산)
Beom-Jun Kim (김범준)
Byeong-Wook Jeong
Choi Go-Ho (최고호)
Choi Hyo-jin (최효진)
Choi Juwon (최주원)
Choi Sung-Hyun (최성현)
Choi Young In (최영인)
Da-Yeong Kim (김다영)
Dain Han (한다인)
Do Hun Lee
Do Kyun Kim
Do-Yun Cha (차도윤)
Doheon Kim (김도헌)
Dohyun Kim (김도현)
Dong Uk Kim (김동욱)
Dongheon Ryu (류동헌)
DongHwan Lim (임동환)
DongSu Park (박동수)
Doyoon Go (고도윤)
Doyul Kim (김도율)
Eugene Park (박유진)
Geunsu Heo (허근수)
Go Gang Min (고강민)
Gunhee Do
Habin Kim (김하빈)
Han Jae Cho (조한재)
Han Joong Won (한중원)
Han-cheol Shin
Hani Joo (주하니)
Hanseon Bae (배한선)
Heejun Kim (김희준)
Hyun Wook Kim
Hyun-Kyoo Rah (나현규)
Hyunjo Kim (김현조)
Ilkyoo Choi (최일규)
Inha Woo (우인하)
Jae Park
Jae Yun Choi
Jae-Young Park
Jaemin Chang (장재민)
JaeYoung Chun (천재영)
Jang Seok Won (장석원)
Jeon Jae-Min (전재민)
Jeon Junhyeok (전준혁)
Jeong Hoo Park
Jihwan Shim (심지환)
Jihyun Choi (최지현)
Jiwon Yoon (윤지원)
Joon Sung Kim
Jung Hwan Lee
Jungwoo Ha (하정우)
JungWoo Park (박정우)
Juno Lee (이준호)
Juyoung Kim
Kang Jae Hyun (강재현)
Kihoon Kim (김기훈)
Kim Chan-Hyo (김찬효)
Kim Dae Hoon (김대훈)
Kim Dong-Young (김동영)
Kim Eun Jung (김은정)
Kim Haechan (김해찬)
Kim Hyun Gang (김현강)
Kim Hyun Seo (김현서)
Kim Mu Young
Ko Youngjin (고영진)
Kwanghyun Lee
Kwon SeongGu (권성구)
Lee Deokhee (이덕희)
Lee Kyeong-Sub (이경섭)
Lee Seon-Woo
Margarita Khvan
Min-Hyuk Son (손민혁)
Minhyun Kim (김민현)
Minjae Park (박민재)
Minseok Lee
Mo Geon Min (모건민)
Mohnish Hemanthkumar
Moonkyoo Choi (최문규)
Noah Kim
Park Ji Won (박지원)
San Jang
Sanghoo Park (박상후)
Semin Kwon (권세민)
Seoksoo Hong (홍석수)
Seongyoou Han (한성윤)
Seung Hyun Kil (길승현)
Seung-Yun Cha (차승윤)
Seunghyun Lim (임승현)
SeungO Han (한승오)
SeungWon Hyun (현승원)
Shin Hyung Jun (신형준)
Siwoo Choi (최시우)
Siwoo Kim (김시우)
Siwoo Yoo
So Young Kim (김소영)
Sooho Lee (이수호)
Su-min Kim (김수민)
Sumin Chae (채수민)
Sung Yul-Hok (성열학)
Sungho Hong (홍성호)
Sungmin Park (박성민)
Tae-Oh Kim (김태오)
Vasiliy Tyan
WooChan Lee (이우찬)
Yeeun Park (박예은)
Yoo Seung Woo (유승우)
Yoo-chan Hong (홍유찬)
Yoon Kang Jin (윤강진)
Youn Geonho (윤건호)
Yunsu Nam (남윤수)
 

3x3x3 Blindfolded - Final
#namecountryt1t2t3bestmean
1
Republic of Korea
20.3024.3828.39 NR 20.3024.36
2
Republic of Korea
DNF48.301:19.6348.30 
3
Republic of Korea
1:12.08DNFDNF1:12.08 
4
Republic of Korea
1:15.181:17.12DNF1:15.18 
5
Republic of Korea
DNF1:41.91DNF1:41.91 
6
Republic of Korea
2:22.05DNFDNF2:22.05 
7
United States
DNFDNFDNFDNF 
7
Republic of Korea
DNFDNFDNFDNF 

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date