Macedonia Winter 2019
Skopje
Macedonia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Skewb
First Round
Final
 
Competitors
Adam Chodyniecki
Adam Galapcev
Aleksandar Arsovski
Aleksandar Dukleski
Aleksandar Mihajlovski
Aleksandar Miloshevski
Aleksandar Mitrov
Aleksandra Lazovska
Ana Milenkoska
Ana Spikovska
Andrej Arsovski
Andrej Gelevski
Andrej Majstorovski
Andrej Nikolovski
Andrej Talevski
Andrej Velovski
Andrej Vuckovic
Angel Lazarevski
Antoni Aleksovski
Antonio Jankoski
Atanas Krasimirov Raichev
Borche Peltekovski
Boris Gjorgjievski
Borjan Baboski
Borjan Gerasimovski
Bruno Ivanovski
Darko Eftimov
Darko Petrusevski
Darko Todorov
Dimitar Berdankov
Dimitar Fidanovski
Dimitar Karakutovski
Dimitar Trajkov
Doni Petlickovski
Dora Nikolova
Drin Culaj
Fani Lazovska
Filip Grozdanovski
Filip Ilioski
Filip Milkovski
Gjorgji Cheshmedjievski
Gorjan Bunteski
Hristijan Andovski
Ilija Ivanov
Ivailo Petrov
Ivan Iliev
Ivan Mitrovski
Ivan Sokolovski
Ivan Zdraveski
Jelopi Sedeu Nishevikj
Jovan Damjanovski
Jovan Kolevski
Kristijan Risteski
Kristina Kostova
Lazar Nelkovski
Lir Ukaj
Luka Neshikj
Luka Stošić
Luka Vajevic
Marija Milosevic
Marko Dimoski
Marko Ivanoski
Marko Knezhevikj
Marko Kotevski
Martin Popovski
Matej Gligorijevski
Matej Milevski
Matej Mojsovski
Maximilien Mertens
Mihaela Smilevska
Mila Mladenovic
Milan Bogdanovski
Milan Miloshevski
Nikola Dimitrovski
Nikola Kostadinov
Nikola Nicovski
Nikola Petrov
Nikola Pulkovski
Nikolas Baxevanis
Ognjen Stojanovski
Oliver Trajkovski
Pavel Toshinski
Petar Denchevski
Petar Lazovski
Petar Mladenović
Reto Bubendorf
Sebastian Virág
Simon Prangovski
Stefan Cingarovski
Stefan Cvetanovski
Stefan Gjorgjeski
Stefan Josheski
Stefan Knezhevikj
Stefan Kuzmanov
Stefan Ordevski
Stefan Ristovski
Tadej Gjorgjioski
Teo Jovanov
Tino Stojanovski
Tobias Peter
Todor Dimov
Todor Pljakov
Tomislav Ignjatov
Tomislav Nasevski
Veronika Kostadinova
Viktor Ivelinov Kostadinov
Viktor Jakimov
Vladimir Grchev
Vojche Kushevski
Yasen Petrov
Yoan Pavlov Ivanov
 

Yoan Pavlov Ivanov   ·   Bulgaria   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
915.0016.3215.8416.0214.5415.6214.54
715.0012.2511.0415.7315.6714.3111.04
515.039.9516.3412.8712.32 PB 13.41 PB 9.95

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
139.005.126.027.975.726.575.12
819.804.135.744.695.21 PB 5.21 PB 4.13
85.224.984.397.317.085.764.39

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
111:41.901:28.471:41.211:35.941:28.56 PB 1:35.241:28.47
121:42.841:19.601:43.061:45.841:37.051:40.98 PB 1:19.60

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
739.7831.7641.9547.0231.9737.9031.76
733.3429.2427.0157.9735.40 PB 32.66 PB 27.01

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
198.5113.2210.8018.1413.6812.578.51
1211.5010.579.198.9216.27 PB 10.428.92
1211.358.077.3613.4622.3710.967.36

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
1617.7918.9019.9711.6340.8018.89 PB 11.63

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date