November Days in Minsk 2018
Minsk
Belarus
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Aleksandr Lavrovskii
Aleksey Man'kovskiy (Алексей Маньковский)
Alexey Gastilo (Алексей Гастило)
Alexey Zhuk (Алексей Жук)
Aliaksandr Sarokin (Александр Сорокин)
Alperen Sarigoz (Альпэрен Сарыгёз)
Andrey Molchan
Anton Suzin
Artem Кureichyk (Артём Курейчик)
Artiom Golinsky (Артём Голынский)
Artsemi Zakharchuk (Артемий Захарчук)
Artsiom Keizik
Artyom Sermyazhko
Danila Birukou (Данила Бирюков)
Danila Dubovik
Danila Talkachou (Данила Толкачев)
Darii Caireac (Дарий Кайряк)
Denis Penzin (Денис Пензин)
Dmitrij Lomakin (Дмитрий Ломакин)
Dmitriy Yurgevich (Дмитрий Юргевич)
Dmitry Zheglov (Дмитрий Жеглов)
Egor Lelenik (Егор Леленик)
Egor Pankavets
Egor Tukhai (Егор Тухай)
Hanna Panas (Анна Панас)
Herman Statsko (Герман Стацко)
Ivan Akulich
Ivan Bogdan
Ivan Terekh
Konstantin Belsky (Константин Бельский)
Maksim Pratsko (Максим Пратько)
Maksim Slanimski (Максим Сланимский)
Maksim Talkachou (Максим Толкачев)
Maryia Lakhno (Мария Лахно)
Matvei Poluyan (Матвей Полуян)
Maxim Shikunets (Максим Шикунец)
Michail Murin (Михаил Мурин)
Nikita Bogdanow (Никита Богданов)
Nikita Loika
Nikita Starodubov
Pavel Molodyanov (Павел Молодьянов)
Pavel Yefimenka
Pavel Yushkevich
Platon Dranchuk (Платон Дранчук)
Ratibor Kostenkov (Ратибор Костеньков)
Roman Zhiglinskiy
Sergei Ivanovsky (Сергей Ивановский)
Stanislau Smolski
Stanislav Glushchenko (Станислав Глущенко)
Stepan Praskin (Степан Праскин)
Tihon Zhytki (Тихон Житкий)
Tsimafei Filaretau (Тимофей Филаретов)
Uladzislau Ukleika (Владислав Уклейка)
Uladzislau Vouchak (Владислав Волчек)
Vadzim Smirnou
Vera Budik (Вера Будик)
Viktor Danilov
Viktor Nikonchik (Виктор Никончик)
Vitaliy Trofimov
Vladislav Ilyushchenko
Vladislav Kaminskiy
Vladislav Pyatnitsa
Yahor Lahunovich (Егор Лагунович)
Yaroslav Dubrovskiy (Ярослав Дубровский)
Yauheni Herasimchyk (Евгений Герасимчик)
Yauheni Zviazdou
Yuri Naskevich (Юрий Наскевич)
Yury Golub (Юрий Голуб)
 

3x3x3 Cube - Final
#namecountryt1t2t3t4t5averagebest
1
Belarus
8.5010.6410.207.968.188.967.96
2
Belarus
9.9010.8710.2610.278.5410.148.54
3
Belarus
10.1714.7411.129.729.3610.349.36
4
Belarus
9.609.5912.3210.9011.1810.569.59
5
Belarus
9.3112.5211.5511.079.4610.699.31
6
Belarus
12.1811.5910.5514.2713.1112.2910.55
7
Belarus
13.2315.5712.3912.6610.9712.7610.97
8
Belarus
14.8711.3412.1812.0814.3312.8611.34
9
Belarus
10.9914.8715.7613.1210.8712.9910.87
10
Belarus
13.5713.5614.7912.9313.7413.6212.93
11
Belarus
15.2613.3614.1913.8411.9913.8011.99
12
Belarus
13.8314.7714.4214.9913.1314.3413.13