Uzbekistan Open 2018
Tashkent
Uzbekistan
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Abat Ubbiev
Abdurahmon Rakhmanov
Abror Abduazizov
Aigul Amantursunova
Akash Rupela
Akbar Kholmurodov
Akmal Abduazizov
Akmal Makhmudov
Akmaljon Xaitov
Albert Makhmudov
Alisher Gaybullayev
Amir Husainov
Amirbek Abdulloev
Amirbek Kurbanov
Anarkhanov Abrarkhan (Анарханов Абрархан)
Anvar Abdullaev
Arseniy Vizgalov
Asad Adilov
Avazjon Sabirov
Ayman Darwish
Ayubxon Mahkamov Bohodir o'g'li
Azizbek Soliev
Azizxon Mahkamov Bohodir o'g'li
Batir Tashxanov
Batyrkhan Amantursunov (Батырхан Амантурсунов)
Behzod Ismoiljonov Ikrom o'g'li
Bekhzod Kholmurodov
Bekzod Kakhramanov
Bobomorad Iskandarov
Christina Khmara
Clément Cherblanc
Daler Saidov
Damir Yanbaev
Damir Zhanataev (Дамир Жанатаев)
Daryn Abdraman (Дарын Абдраман)
Davron Boymatov Bahron o'g'li
Davron Takhirov
Davronbek Rustamov
Devlet Boltaev
Dilmukhammed Shamuratov
Dilshod Akhmedov
Dilshodbek Kholmurodov
Diyorbek Abdivaliyev
Dostonbek Rustamov
Elkhan Tussupov
Em Stanislav
Evgeniy Lee
Feruz Gulomov
Gorshenina Kristina
Hamidullo Bahodirov
Iaroslav Popov
Igor Aipkin
Igor Semyonov
Inora Turaeva
Islombek Bakhtiyorov
Itskov Mark
Jahongirmirzo Ahmadjanov
Jamolidin Zaridinov
Jasur Beknazov (Джасур Бекназов)
Jasur Kakhramonov
Kayrat Sarapov
Khvan Margarita
Kim Artem
Leonid Yagyaev
Makar Atroshchenko
Maksim Aipkin
Maksim Kantemir
Maksim Muslimov
Maksim Obukhov
Mirazim Fayziev
Muhammad Jamshidov
Muhammadrizo Eshdavlatov
Mukhammadzhon Talatov Batirovitch (Мухаммаджон Талатов Батирович)
Murod Murodov
Nargiza Karimova
Nigina Valimova
Nikolay Kim
Nosirbek Bakhtiyorov
Nurlan Dinmukhammadiev
Oleg Ten (Олег Тен)
Pan Alexander
Rakhimov Bekhruz
Ravshanbek Abdullaev
Saidabror Khojiakbarov
Saidov Daler
Samandar Karimov
Shakhzod Takhirov
Shohruxmirzo Ahmadjanov
Shukrullo Ibragimov
Soliev Asilbek
Stepan Dmitriyevich Zakharchenko
Temirkhan Zhambyl
Timur Bakhodirov
Timur Efimenko
Tolibjon Tokhirov
Tursun Salimov
Tyan Aleksandr
Ulugbek Madaminov
Umar Odilov
Vladimir Ni
Vyacheslav Yamont
Xudoyberdiyev Muhammad
Yahyokhon Umidov
Yakovlev Kirill
Yakubov Doston
Yuldasheva Sevinch
Yuriy Alaverdyan
 

Azizxon Mahkamov Bohodir o'g'li   ·   Uzbekistan   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
311.6312.0112.3612.0411.4311.8911.43
3DNF11.3012.2913.2910.8812.2910.88
310.5710.3210.6810.339.81 NR 10.41 PB 9.81

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
423.4021.1024.2122.6124.27 PB 23.41 PB 21.10

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date