August Bank Holiday Competition 2018
Crawley
United Kingdom
 
3x3x3 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
Clock
Combined Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aadil-ali Hamir
Aaryan Varshney
Aayaan Patel
Adam Devere
Adam Greenwood
Adam Lavender
Adrian Chau
Alex Burns
Alexander Biraben-Renard
Alexander Charles Macey
Alexander Yip
Alexandre Delaitre
Alice Beagley
Amaan Omar
Andrea Javier
Andrew Coghill
Andy Nicholls
Anqi Yu
Anthony Ley
Arham Shafi
Artemii Stradin
Ashaz Imran
Ashwin Venkatesh
Ayaan Faras
Ben Hall
Ben Jones (城雲図・勉)
Ben Ridley
Benjamin Allport
Bertie Longden
Bill Hammill
Breandan Vallance
Callum Hales-Jepp
Cameron Jones
Cara Pischke
Charlie Edward Owens
Charlie Haywood
Charlie Stark
Cheung-Hao Tu
Chris Dueck
Chris Mills
Chris Novell
Christopher Liu
Christopher Morris
Ciarán Beahan
Colm Fitz
Conor Sheridan
Cormac Farrell
Daniel Evans
Daniel J. Harrison
Daniel Sheppard
David Nicolas Cassidy-Garcia
Demetrius Swainston-Harrison
Ean Seng Chang
Edison Hoi Kin Wong
Ekko Balodimos-Mahi
Elin Jacobsson
Eoin Carolan
Erik Akkersdijk
Ethan Bayes
Ethan Russell
Fabio Schwandt
Fenn Lilley
Finn Ickler
Finn Rowles-Bennett
Fred Lang
Freddie Smith
George Reynolds
George Scholey
George Turner
Gilbert Glogan
Hannah Collins
Harrison Lee
Harry Owen
Harry Savage
Harry Taylor
Henry Bennett
Hughie Do
Hussain Iqbal
Iftekhar Ahmed
Ismaeel Hussain
Jack Taylor
Jacob Chambers
Jacob Scarse
Jadd Virji
Jai S Willink
Jaidon Zain Adams
James Alonso
James Chircop
James Edward Thornton
James Finlay
James Golding
James Molloy
Jan Kuchnio
Jan Laidler
Jixuan Zhang (张霁璇)
Joe Ewbank
Joey Gouly
Jonathan-Junior Carruthers
Jordan Baum
Joseph Cooper
Kai Mahoon
Kai Pischke
Kai Roff
Kai Slater
Katie Davies
Laurence Livsey
Leo Yu
Leonard Wetzel
Louis Durand
Louise Darling
Mackenzie Woodward
Marcus Siu
Mark Ostrom
Mark Rivers
Martina Sammut
Matt Gaston
Matthew Prestwich
Matthew Sheerin
Max Day
Max Pullinger
Maximilian Berkmann
Milhouse Gibbons-Paul
Mohammed Ismail Ather
Nathan Olano
Nick Ross
Nora Christ
Oliver Fisk
Oliver Moh
Oliver Sarafin
Oliver Wheat
Om Agarwal
Oscar Coleman Green
Oscar Jones
Patrick Tate
Paul Rayner
Peter Mercer
Rajinder Mahi
Richard Taylor
Robert Johnson
Robert Yau
Roberta Pereira
Ronald Mansveld
Ryan Simpson
Safwan Uddin
Sam Shaw
Sam Spendla
Sameer Mahmood
Sarah Fluck
Sarah Gasson
Sebastian Weyer
Sophie Clifford
Steve Clarke
Steve Pischke
Steven Kearns
Stuart Lawrance
Stuart May
Suvan goel
Thom Barlow
Thomas Lee
Thomas Patterson
Timoor Ali Khalouf
Tobias Joseph
Tobias Peter
Tom Dooley
Tom Parks-Lewis
Tom Savage
Tyler Lloyd
Veer Jagdev
Vitalii Kuznetsov
Wang Tong (王彤)
Will Johnson
William Henry Ruppert V
Zac Stroud
Zak Messenger
Zak Walters
 
Schedule
 

Saturday - August 25th, 2018

09:15

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
10:55

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:30
12:25

LUNCH

13:15

3x3x3 Multi-Blind

 Final
14:30

4x4x4 Cube

Second Round
15:20

Clock

 Combined Final
Cutoff 30.00
16:10

5x5x5 Cube

Final
17:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
18:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
19:00

4x4x4 Cube

Final
Sunday - August 26th, 2018

09:15

3x3x3 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
10:45

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 45.00
12:05

3x3x3 Blindfolded

 First Round
12:55

LUNCH

13:40

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 30.00
14:40

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:30
15:50

3x3x3 Cube

Second Round
16:35

Pyraminx

Final
17:05

Megaminx

   Final
17:30

3x3x3 Cube

Final
18:00

AWARDS

All times are BST (GMT+1)