Ufa Open 2018
Ufa
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Final
 
Competitors
Aidar Chanyshev (Айдар Чанышев)
Aidar Isakayev (Айдар Исакаев)
Akim Antyukhin (Аким Антюхин)
Akim Syzrantsev
Alan Mustafin (Алан Мустафин)
Alexander Zamaratskiy (Александр Замарацкий)
Alexandr Novosyolov
Alexandr Shmatkov (Александр Шматков)
Alexey Baranov
Alexey Dorn (Алексей Дорн)
Amir Nugumanov (Амир Нугуманов)
Andrey Borkov (Андрей Борков)
Anton Orlovich
Arsenii Galin (Арсений Галин)
Arseniy Poskryakov (Арсений Поскряков)
Arslan Sagitov (Арслан Сагитов)
Artem Evtushenko
Artem Plotnikov (Артём Плотников)
Artur Akhmetkiryayev (Артур Ахметкирыяев)
Artur Bezrukov (Артур Безруков)
Artur Kashapov (Артур Кашапов)
Artur Yaryzhnov (Артур Ярыжнов)
Askar Davletshin (Аскар Давлетшин)
Ayaz Akhmadullin (Аяз Ахмадуллин)
Aziz Olzhagali (Азиз Олжагали)
Bendjamin Gibadullin (Бенджамин Гибадуллин)
Bogdan Pridannikov (Богдан Приданников)
Chingizkhan Mukhametdinov
Daniel Markisov (Даниэль Маркисов)
Danil Burlakov (Данил Бурлаков)
Danil Kozlov (Данил Козлов)
Daniyar Gabdullin (Данияр Габдуллин)
Denis Kalyakin
Dmitry Evtushenko
Dmitry Kryuzban
Elizaveta Ermolkina
Emir Rezbaev (Эмир Резбаев)
Evgeniy Grinko (Евгений Гринько)
Fidan Gaffarov
Filipp Filonov (Филипп Филонов)
Galiya Gumerova (Галия Гумерова)
German Pchelnikov (Герман Пчельников)
Gleb Sunagatullin (Глеб Сунагатуллин)
Gleb Tregubov (Глеб Трегубов)
Grigorii Medvedev (Григорий Медведев)
Guzel Ziangirova (Гузель Зиянгирова)
Il'dar Khusniarov (Ильдар Хуснияров)
Ilsur Yamalov (Ильсур Ямалов)
Ilya Osipov (Илья Осипов)
Ilya Yurochko (Илья Юрочко)
Insaf Samikov (Инсаф Самиков)
Irken Sirazhitdinov (Иркен Сирахитдинов)
Iskander Kusyarbaev (Искандер Кусярбаев)
Ivan Mats (Иван Мац)
Kamil Imamov (Камил Имамов)
Kamil Islamgulov (Камиль Исламгулов)
Khasan Idrisov (Хасан Идрисов)
Kirill Mats (Кирилл Мац)
Kirill Shamanov (Кирилл Шаманов)
Lev Krupin (Лев Крупин)
Liliana Gabbasova (Лилиана Габбасова)
Matvey Plenin (Матвей Пленин)
Maxim Chechnev
Maxim Gorbunov (Максим Горбунов)
Mikhail Andreev
Nelli Ibragimava (Нелли Ибрагимава)
Nikita Bespalov
Nikita Grigoriev (Никита Григорьев)
Nikita Karpov (Никита Карпов)
Oleg Yakubaev (Олег Якубаев)
Philipp Baykov (Филипп Байков)
Polina Lapteva (Полина Лаптева)
Prokhor Gibadullin
Radmir Gumerov (Радмир Гумеров)
Renat Hatymov (Ренат Хатымов)
Roman Kuznetsov (Роман Кузнецов)
Roman Leleytner (Роман Лелейтнер)
Roman Smeshnov (Роман Смешнов)
Rostislav Votinsev
Rushan Sharifullin (Рушан Шарифуллин)
Ruslan Dinislamov (Руслан Динисламов)
Samira Abdul (Самира Абдул)
Semen Ivanov (Семён Иванов)
Semen Melnikov (Семен Мельников)
Semen Popov (Семен Попов)
Sergey Sitnikov (Сергей Ситников)
Stanislav Baranov
Stepan Matveev
Tagir Aminev (Тагир Аминев)
Temir Mantsaev (Темир Манцаев)
Vasily Stasyev
Vladislav Vasilev (Владислав Васильев)
 
Schedule
 

Saturday - August 18th, 2018

09:00

REGISTRATION

10:00
10:50
11:40

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
12:40

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
13:30

LUNCH

14:10

Pyraminx

 Final
14:40

Skewb

 Final
15:10

3x3x3 One-Handed

 Final
16:00

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 5:00
16:30

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 6:00
17:10

3x3x3 With Feet

 Combined Final
Cutoff 5:00
Sunday - August 19th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:50

OPENING CEREMONY

10:00

3x3x3 Cube

 First Round
11:40

2x2x2 Cube

 First Round
12:40

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:30
13:40

LUNCH

14:20

3x3x3 Cube

 Second Round
14:50

2x2x2 Cube

    Final
15:10

Square-1

 Final
16:10

3x3x3 Blindfolded

 Final
16:50

3x3x3 Cube

 Final
17:20

AWARDS

All times are YEKT (GMT+5)