Bengaluru Championship 2018
Bangalore
India
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Semi Final
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Second Round
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Aadesh Pradeep
Aadit Senapati
Aamir Saifee
Aarush Mohan
Aaryan Nair
Aaryan V. Khatwani
Aashrith Varshneya Dalavai
Abhinav P. Nair
Abhinav Shreenivas Khot
Abhiram Venkat Sai Adabala
Ainesh Mohan
Akash Rupela
Akhil Tej Ommi
Akshanth Kalvakuntla
Akshath Rakesh
Aman Bhutani
Amogh Karigoudar
Amogha G. Chowdaiah
Ananya Markande
Aneesh Reddy
Aniket S. Saju
Aniketh Arya
Anirudh Borgohain
Anirudh Haritas Murali
Anirudh Sureshram
Anup Prakash
Arjun Vidhyashankar
Arnav Arora
Arya Konanki
Aryan Krishnan
Aryan Raj
Atharva R. Bhat
Athwin Videsh Muthukrishnan
Atreya Kulkarni
Avaneesh Kurade
Avani Sood
Avinash Anish
Avyan Kumar
Ayush Srivastava
Chinmay Sriram
Daniya Siddiq
Deeksha Chintamaneni
Devansh Popli
Devarapalli Chakradhar Reddy
Devina Gokaldas
Dhruv Pai
Dhruv Rahul Pathak
Dhruvin Davada
Gurmeher Singh
Hamza Jalil Patel
Hem Aashish Juvvaladinne
Iha Makkini
Indavara Badrinath Srinivas
Ishan Bansal
Ishanvi Rao Murari
Jainish Malhotra
Jalaj Chhabra
Jayant Sharma
Jayesh Jayanth
Jeffrey Sam Joseph
Johan George Mattapallil
Kalyani H. Kiran
Kanishkar Umapathy
Karla Matus Bravo
Kashvi Srinivasan
Kashyap Venkateswaran
Koustubh Kulkarni
Kushagra Shanker
Kushagra Srivastava
Laasya Priya Juvvaladinne
Lakshmi Sai Srivatsa
Mehul Tandon
Mohammed Aiman Koli
Mohammed Rayaan
Mohnish Hemanthkumar
Moksh V. Sai
Mouli Mishra
Naman Jain
Naren Karthikeyan
Nischal Nori
Nitesh Jha
Nithin Chalavadi
Nitin Suraj
Nuraz Ahmed Syed
Om Kodavali
Pamulapati Sai Teja
Parth Mehra
Parth Priyadarshi
Pradipta Roy Choudhury
Praksha Teggin
Pranav Aithal
Pranav Akasapu
Pranav Krishna
Pranav Prasanth
Pratham Waghmare
Rahul Singh
Ramprakash Chandrashekar
Rikhil Suhas Battula
Rishabh Tamhane
Rohan Gurung
Runaiza Fathima
Rupin Reddy Ambavaram
Saachi Gokaldas
Sai Dhanush
Saideep Bezawada
Samarth Vivek
Sambhram Anandagouda Patil
Sandesh Patil
Satvik Reddy
Sayhan Zuberi
Shachin Shikhar Vijay
Shariqa Umayrah
Shashank Chandramouli
Shaun Elias Pinto
Shivam Bansal
Shivam Dubey
Shivam Pinapatruni
Shivam Tallalli
Shlok Mongia
Shreesha Kiran
Shriram Kiran
Siddharth Mitra
Siddharth Raghava Nanmangalam
Siddharth Ravishankar
Somya Srivastava
Srikar Kavish Alapati
Srinivas Sai Krishna
Suhail Kyle Arvind Karandikar
Sukant Koul
Sukesh Kumar
Sumedha Tatuskar
Syed Mohammed Siddiq
Syed Usman Siddiq
Tanvi Srinivasan
Tarun D. Karthik
Tehzeeb Kohli
Tejas Ganesh Iyer
Thejaswi V. Dev
Ved Bhattathiripad
Vedanth Talreja
Vesuvius Radhakrishnan
Vikram Mada
Viraat Sai
Vishruth Venkat
Vivek Kumar
Vivek Prasad Mada
Yash Dak
Zain Abdul Rehman
 

Shivam Bansal   ·   India   ·   see his WCA's official results

#event / roundt1t2t3meanbest
13:13.283:45.583:11.793:23.553:11.79

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
41:43.691:19.071:21.261:27.081:25.181:24.511:19.07

#event / roundt1t2t3t4t5averagebest
210.92DNF12.3711.1412.6312.0510.92

#event / roundt1t2t3best
15:24.933:20.84DNF3:20.84

#event / roundt1t2t3best
1DNFDNF6:01.20 NR 6:01.20

#event / roundt1best
144/50 60:00.0044/50 60:00.00

Personal, national, continental and world records are calculated from a copy of the official results, of which the World Cube Association is source and owner
This copy could be not actual or not up to date