Zentralschweiz 2018
Hünenberg
Switzerland
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Second Round
Final
6x6x6 Cube
First Round
Final
7x7x7 Cube
First Round
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Second Round
Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
First Round
Final
 
Competitors
Alasdair Paton
Alexander Dominik Janes
Alwin Rölz
Andreas Brandl
Aurelien Souchet (高凡)
Ben Zwicky
Cenan Kanik
Christophe Grosjean
Côme Pasteau
Daniel Houghton
David Gisler
David Salzgeber
Dominic Lumsden
Evan Pavarino
Fabian Löhle
Fabian Senn
Fiona Findlay
Georg Rieger
Gordon Findlay
Hannah Minas
Jannik Gartmann
Jonathan McGuinness
Kévin Cagnon
Lars Galliker
Lars Knittler
Levin Houghton
Liam Lorenzo McGuinness
Livio Stössel
Luca Andermatt
Luca Oser
Malik Beytrison
Marcel Kälin
Marco Giraud
Marco Syfrig
Máté Megyeri
Matteo Provasi
Michał Pleskowicz
Mykhaylo Zaleza
Mykolas Undzėnas
Nicolas Schmied
Oleg Gritsenko
Reto Bubendorf
Richard Delacoste
Rui Reis
Sandro Kuster
Sandro Mattenberger
Sara Rajkovic
Sean Findlay
Steve Springer
Theo Mayer
Tobias Peter
Tudor Razvan Dita
Valentino Stricker
Yannick Balsiger
Yulia Gritsenko
Zheng Chen Man (文正琛)
 
Schedule
 

Saturday - June 23rd, 2018

08:00

REGISTRATION

08:15

COMPETITION TUTORIAL

08:30

6x6x6 Cube

 First Round
Cumulative Limit 13:00
09:15

2x2x2 Cube

 First Round
10:00

7x7x7 Cube

 First Round
Cumulative Limit 18:00
11:15

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:15
12:00

LUNCH

13:00
13:45

6x6x6 Cube

 Final
14:15

5x5x5 Cube

 Second Round
15:00

7x7x7 Cube

 Final
15:30

Skewb

 Final
16:15

5x5x5 Cube

 Final
16:45

2x2x2 Cube

 Final
Sunday - June 24th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:15

COMPETITION TUTORIAL

08:30
09:15

3x3x3 One-Handed

 First Round
10:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
10:45

3x3x3 Cube

 First Round
11:45

LUNCH

12:45

3x3x3 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 15:00
13:30

3x3x3 One-Handed

 Second Round
14:15

4x4x4 Cube

 Final
15:00

3x3x3 Cube

 Second Round
15:45

Pyraminx

 Final
16:30

3x3x3 One-Handed

 Final
17:00

3x3x3 Cube

 Final
18:00

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)