Brasília Open 2018
Brasília, DF
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Final
Square-1
Combined Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
André Luís Berto Aleixo
André Rodrigo César Pinheiro Monte Amado
Caio Almeida Martins
Danilo Nery Silva de Oliveira
Edgar Henrique Bissoli Cordeiro dos Santos
Eduardo Freire dos Santos
Fabio De'Rose
Gabriel Soares dos Santos
Gustavo Kenzo Araki Takechi
Gustavo Ruas Sarmento de Almeida
Hélen Priscila Silva Oliveira Melo
Hugo Leonardo de Oliveira Melo
Joao Filipe de Oliveira Souza
João Luiz Melo Novaes
João Pedro Barbosa
João Pedro Batista Ribeiro Costa
João Victor Ribeiro Dutra
Lavynia Marques Leite
Marlon de V. Marques
Matheus Barbosa de Miranda
Matheus Feitosa
Matheus Vieira Cordeiro dos Santos
Miquéias Dantas dos Santos
Rafael Medeiros de Alencar
Rafael Schultz
Roberto da Costa Barbosa Nunes Caldas
Samuel Antônio Araújo de Jesus
Thiago Matheus Magnone
Valdinei Cordeiro dos Santos
Victor Martínez Lechuga
Vinícius Matheus Varjão dos Reis
Vitor Varjão Chiang
Wesley Oliveira Dias
 
Schedule
 

Saturday - May 26th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
09:40

2x2x2 Cube

 First Round
10:30

Skewb

 Final
11:15
12:00

LUNCH

13:00

Square-1

 Combined Final
Cutoff 2:00
13:45

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
14:45

3x3x3 Blindfolded

 First Round
15:45

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
16:45

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - May 27th, 2018

08:00

REGISTRATION

08:30

Pyraminx

 Final
09:00

2x2x2 Cube

 Final
09:30

4x4x4 Cube

 Final
10:00

3x3x3 Cube

 First Round
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:30
13:45

3x3x3 Blindfolded

 Final
14:15

3x3x3 Cube

 Second Round
15:15

3x3x3 One-Handed

 Final
15:45

3x3x3 Cube

 Final
16:30

AWARDS

All times are BRT (GMT-3)