Chanquete Open 2018
Nerja, Málaga
Spain
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
Pyraminx
Final
Skewb
Final
 
Competitors
Adam Boussof Agrava
Adrian Sanchez Mantoro
Alberto Cándido Amores Navas
Álvaro Aguilar Salobreña
Álvaro Alonso Lorena
Álvaro García Moreau
Álvaro Iturbe Jabaloyes
Álvaro Loring García
Álvaro Martín Hernández
Ángel Campos Castaño
Ángel Sáez Lázaro
Antonio Cámara Serrano
Antonio Manuel Hernández Molina
Antonio Miguel Mudarra Vela
Antonio Navas Villalta
Antonio Pérez Rodríguez
Carlos Méndez García-Barroso
Celia Cuevas Saviel
Clara Mompradé Mahedero
Cristian Stan
Cristina Iturbe Jabaloyes
Curro Espinosa González
Daniel Martín Martínez
Darío Montalvo Ureña
David Bautista García
David Sánchez Serrano
David Zaheri Prieto
Enrique González Guerrero
Eulogio Quemada Torres
Fernando Sáez Lázaro
Francisco Gallego Salido
Francisco Huertas Molina
Francisco Javier Molina Bautista
Francisco José Moreno Valiente
Francisco Pérez Morales
Gabriel González Svetkin
Gael Garachana Torralbo
Gianpierre Ponce
Gonzalo Blanco Herrero
Guillermo Cascales Ñíguez
Harald Ekke Krosing
Héctor Suárez García
Isaac Rodríguez Santiago
Ismael Bastida López
Ivan Chiron Pinto
Jesús Bastida Gil
Jorge Cámara Serrano
Jorge Garre Corrales
Jorge Martín Espinosa
José Enrique Castillo Gómez
José Luis Molina López
José Manuel Guerrero Aragón
José Manuel Toledo Betancor
Juan Antonio Guerrero
Juan Francisco Pérez Delgado
Juan Gonzalez Platero
Juan José España Villegas
Leo Partinén Calvo
Leonard Wetzel
Lorenzo Escobar Kraskouskaya
Luis J. Iáñez
Luis Vivancos Cano
Manuel Arjona Crespo
Marcos Aparicio Caro
María Lourdes López Dotor
Maxim Savenkov
Maximiliano Gabriel Rodríguez
Miguel Ángel Román Arrebola
Miriam Xi Mudarra Hurtado
Nicolas Platero Rivas
Nines Lázaro Alcázar
Pablo Burgos Sánchez
Pablo Luque Maldonado
Pablo Noguera Hernandez
Pablo Pérez Ruiz
Pedro Enrique Gil Somodevilla
Pedro Gómez Fuello
Rafael Rodriguez Santana
Ricardo González Ortiz
Rocío Bautista Moreno
Rodrigo Luque Zayas
Rubén Moreno Martinez
Rubén Nogueras González
Salvador Serrano Bermúdez
Santos Jiménez Collado
Yibran Pacheco
Yolanda Ureña Peña
Zuheir Daowd
 
Schedule
 

Saturday - April 14th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:30

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00 - Limit 10:00
10:30

2x2x2 Cube

 First Round
Limit 10:00 - 75% proceed
11:15

3x3x3 Cube

 First Round
Limit 10:00 - 75% proceed
12:45

Skewb

 Final
Limit 10:00
13:30

LUNCH

15:00

2x2x2 Cube

 Final - Limit 10:00
15:30

3x3x3 Cube

 Second Round
Limit 10:00 - 12 proceed
16:15

Pyraminx

 Final
Limit 10:00
17:00

3x3x3 Cube

 Final
Limit 10:00
18:00

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)