Slovenia Nationals 2018
Maribor
Slovenia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Ádám Barta
Alexey Tsvetkov
Andreas Wagner
Andro Petrinjak
Anej Sukič
Bálint Slezák
Bence Barát
Branko Kobal
Christopher Haslinger
Dániel Varga
Darko Zakelšek
David Črnac
Dieter Amberger
Dóra Röszler
Dušan Zakelšek
Erazem Burger
Erik Červek Roškarič
Fabian Staber
Felix Strasser
Florian Rappan
Gábor Slezák
Hanan Mešić
Hunor Mogyorósi
Ivana Škender
Jan Furman
Jan Vodopivec Suhadolc
Jernej Omulec
Jure Gregorc
Karlo Crnek
Klara Stopar
Lan Fabjan
Lucijan Cvijetović
Luka Drofenik
Maj Prihoda
Marcel Ručigaj
Marko Grabner
Martin Verlič
Márton Vancsa
Matej Bolta
Matic Omulec
Matic Ručigaj
Miha Korenjak
Mitja Popovski
Naja Ursic Popovski
Nejc Ian Čurman
Nikolaus Lindinger
Petra Kobal Vogrinec
Sandra Mavsar
Teo Gaberšček
Tine Mikuš
Žan Klančnik
Žan Makovec Frohlich
 
Schedule
 

Saturday - April 14th, 2018

08:30

3x3x3 Multi-Blind

 Final
09:00


REGISTRATION

09:45

3x3x3 With Feet

 Combined Final
10:30
11:00
11:45
12:30
13:00

LUNCH

13:45
14:30

Pyraminx

    Final
14:45

Clock

 Final
15:15

Megaminx

 Final
15:45

Square-1

 Final
16:15

Skewb

    Final
16:30
17:15
18:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
18:45

5x5x5 Blindfolded

 Final
Sunday - April 15th, 2018

08:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
09:00


REGISTRATION

09:15
10:15
11:15

3x3x3 Cube

 First Round
12:15

2x2x2 Cube

 First Round
13:00

LUNCH

13:45

3x3x3 One-Handed

 Combined First
14:15

3x3x3 Cube

 Second Round
15:00

3x3x3 Blindfolded

    Final
15:20

4x4x4 Cube

 Final
15:50

5x5x5 Cube

 Final
16:20

3x3x3 One-Handed

    Final
16:35

2x2x2 Cube

    Final
17:00

3x3x3 Cube

 Final
17:45

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)