GLS Cup II 2018
Gdańsk
Poland
 
3x3x3 Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adam Polkowski
Antoni Deja
Bartosz Ochał
Błażej Chmielecki
Cezary Mach
Dominik Kasprzak
Dorota Łuniewska
Fabian Dejna
Filip Kierzek
Filip Szostak
Franciszek Caspari
Franciszek Fidos
Grzegorz Jałocha
Grzegorz Pacewicz
Grzegorz Łuczyna
Hubert Kwasigroch
Ignacy Bukowski
Ignacy Turek
Ignacy Zagajewski
Igor Ośmiałowski
Jakub Bukowski
Jakub Dębowski
Jakub Dutkiewicz
Jakub Pawlak
Jan Grzyb
Jan Jakubowski
Jonatan Kłosko
Kacper Grzelakowski
Kacper Rafalski
Kalina Jakubowska
Kamil Kwaśniewski
Kamil Pawlak
Karol Gołofit
Karol Zakrzewski
Karolina Czuraj
Karolina Wiącek
Kinga Klonowska
Konrad Kryński
Krzysztof Bober
Krzysztof Kiczela
Kuba Kwaśniewski
Kuba Nowotniak
Maciej Czapiewski
Maciej Jabłoński
Maksymilian Piskorowski
Malwina Szopińska
Marcin Jakubowski
Marcin Krzewiński
Marcin Kupis
Marcin Stachura
Marek Pepke
Mateusz Kanarski
Max Utri
Małgorzata Wójtowicz
Michał Bogdan
Michał Mrowicki
Michał Rzewuski
Mieszko Stryjski
Olaf Kuźmiński
Patrycja Michalska
Patryk Milewczyk
Paweł Dembicki
Paweł Duchnowski
Paweł Kamiński
Paweł Kamiński
Paweł Rybak
Piotr Frankowski
Piotr Kitowski
Piotr Koska
Piotr Kózka
Piotr Kuchta
Piotr Szulc
Przemysław Rogalski
Rafał Borkowski
Szymon Glura
Szymon Jeziorski
Szymon Kowalewski
Szymon Liszewski
Tomasz Żołnowski
Tymon Kolasiński
Tymoteusz Dziełak
Vilius Ribinskas
Weronika Czuraj
Wojciech Knott
Wojciech Szatanowski
Łukasz Burchard
 
Schedule
 

Saturday - April 7th, 2018

09:00

REGISTRATION AND WELCOME

09:30

3x3x3 Fewest Moves

 First Attempt
10:30

3x3x3 Multi-Blind

 First Attempt
12:35

3x3x3 Fewest Moves

Second Attempt
13:35

LUNCH

14:20

3x3x3 Multi-Blind

Second Attempt
16:15

3x3x3 Fewest Moves

Third Attempt
17:15

AWARDS

Sunday - April 8th, 2018

08:00

REGISTRATION AND WELCOME

08:40

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 6.00
09:35

3x3x3 Blindfolded

 Combined First
Cumulative Limit 10:00
10:20

Skewb

 Combined First
Cutoff 8.00
11:10

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 30.00
12:10

Skewb

    Final
12:25

3x3x3 Blindfolded

    Final
12:45

LUNCH

13:30

3x3x3 Cube

 Combined First
Cutoff 1:00
15:10

2x2x2 Cube

    Final
15:35

3x3x3 Cube

 Second Round
16:45

3x3x3 One-Handed

    Final
17:25

3x3x3 Cube

 Final
18:10

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)