Nacionales Uruguayas UCHI 2018
Montevideo
Uruguay
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Second Round
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrián Cocco
Agustín Diano
Agustin do Campo
Axel Silveira
Bautista Bonazzola
Benjamín González
Bértil Estrugo
Bruno Lezama
Bruno Mapelli
Carlos Pedro Casado de Achával
Christian Goñi
Damián Campos
Diego Moraes
Echagüe Jonathan
Emiliano Sosa
Ernesto Cabrera
Fabricio Suanes
Facundo Melo
Federico Arredondo
Federico Da Fonseca
Francisco Alonso
Franco Campanella
Franco Puñales
Franco Rivero
Gennaro Monetti
Gonzalo Trias
Guido Dipietro
Hugo Riera Ricciardelli
Irene Larghero
Irene Pinto
Juan Manuel Sangregorio
Lorenzo Peyrán
Lucas Cabriotto
Lucas Gonzalez
Lucas Modernell
Manuel Gutman
Manuel Oribe
Marcos Masini
María Belén Carozo Jorcín
Martin Ezequiel Rodriguez
Martín Ulises Villa Urisman
Mateo Rodríguez
Matias Hernandez
Mauro Gilardi Perez
Munemichi Suzuki
Pedro Escudero
Ricardo Piotti
Rodrigo Benitez
Salvador Potenza
Samir Saldivia Martinez
Santiago Maestre
Santiago Quevedo
Sebastiano Benato
Teo Silva
Theo Iván Goluboff
Tomas Martinez
 
Schedule
 

Saturday - March 24th, 2018

10:00

3x3x3 Multi-Blind

 First Round
Side Room
10:30

Square-1

 First Round
Cutoff 2:00
11:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Side Room
11:30

6x6x6 Cube

 First Round
Cutoff 5:00
12:30

7x7x7 Cube

 First Round
Cutoff 8:00
13:00

3x3x3 With Feet

 First Round
Cutoff 3:30 - Side Room
13:30

LUNCH

14:00

REGISTRATION

14:30

3x3x3 Cube

 First Round
15:00

Clock

 First Round
Cutoff 1:00 - Side Room
16:00

2x2x2 Cube

 First Round
17:15

4x4x4 Cube

 First Round
18:00

3x3x3 Blindfolded

 First Round
Side Room
18:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
Cutoff 1:00
18:45

Pyraminx

 First Round
Cutoff 30.00
19:45

Megaminx

 First Round
Cutoff 3:20
19:45

3x3x3 With Feet

Final
Side Room
20:30

Clock

Final
21:00

Skewb

 First Round - Cutoff 30.00
21:30

Skewb

    Final
Sunday - March 25th, 2018

10:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
Side Room
10:00

Pyraminx

 Final
11:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
11:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Side Room
12:30

6x6x6 Cube

 Final
13:00

7x7x7 Cube

 Final
13:30

3x3x3 Blindfolded

Final
14:00

5x5x5 Cube

 First Round
Cutoff 3:00
14:45
15:15

3x3x3 Cube

 Second Round
15:45

Square-1

    Final - Side Room
16:15

2x2x2 Cube

 Second Round
17:15

3x3x3 One-Handed

 Second Round
17:45

4x4x4 Cube

 Second Round
18:15

5x5x5 Cube

 Second Round
20:00

3x3x3 One-Handed

    Final
20:20

4x4x4 Cube

    Final
20:40

2x2x2 Cube

    Final
21:00

5x5x5 Cube

 Final
21:30

Megaminx

   Final
21:45

3x3x3 Cube

    Final
22:30

AWARDS

All times are UYT (GMT-3)