Ural Winter 2018
Chelyabinsk
Russia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
Aleksandr Ponomarev (Александр Пономарев)
Aleksey Shirokov (Алексей Широков)
Aleksey Shityakov (Алексей Шитяков)
Alexander Chizhov (Александр Чижов)
Alexander Vershinin
Alexandr Novosyolov
Alexandr Sazykin (Александр Сазыкин)
Alexey Zubov
Amir Nugumanov (Амир Нугуманов)
Andrey Kolevatykh
Andrey Krapivin (Андрей Крапивин)
Andrey Salomatin (Андрей Саломаин)
Andrey Seleznev
Andrey Syromyatnikov (Андрей Сыромятников)
Anton Lyapin
Arseniy Berdnik (Арсений Бердник)
Arseniy Galiev (Арсений Галиев)
Arseny Shurenkov (Арсений Шуренков)
Artem Naumkin
Artem Obrubov (Артем Обрубов)
Artem Pykhov (Артем Пыхов)
Artemiy Alyabev
Artyr Chkhapeliya (Артур Чхапелия)
Chingizkhan Mukhametdinov
Daniil Kadyrov (Диниил Кадыров)
Daniil Yakupov
Danil Bazhenov (Данил Баженов)
Danil Galiev
Danil Russkikh (Данил Русских)
Daria Ivaniutenko (Дарья Иванутенко)
Denis Chvanov (Денис Чванов)
Denis Zobusov
Dmitriy Prikhodko (Дмитрий Приходько)
Dmitry Evtushenko
Dmitry Shelomencev
Egor Alyabev (Егор Алябьев)
Egor Potapov
Ekaterina Shutenko
Elizaveta Reynik
George Reshetnikov (Георгий Решетников)
Georgiy Zaytcev (Георгий Зайцев)
German Voinkov
Grigorii Shalashov
Ignat Voroshchuk
Ilia Murmulyak
Ilya Ashaev (Илья Ашаев)
Ilya Boev (Илья Боев)
Ilya Naumov
Ilya Tarhanov
Ivan Barvin (Иван Барвин)
Ivan Bulatov
Kirill Litvinov
Lev Aronov
Mark Antonov (Марк Антонов)
Maxim Vzdornov (Максим Вздорнов)
Michael Gorodilov (Михаил Городилов)
Michael Suzev (Михаил Сюзев)
Michail Fadeev
Mikhail Andreev
Nikita Bespalov
Nikita Grebenkin
Oleg Bogdanovskiy (Олег Богдановский)
Oleg Martynov
Pavel Khramtsov
Roma Rudakov (Рома Рудаков)
Roman Agarev (Роман Агарев)
Roman Myrtazin (Роман Муртазин)
Saule Yabykova (Сауле Ябыкова)
Semyon Shtykov
Semyon Terskov
Sergey Bublikov
Sergey Spotaru
Stanislav Aristov (Станислав Аристов)
Stepan Mikhailov
Timofey Smishlyaev (Тимофей Смышляев)
Timofey Tereshchenko (Тимофей Терещенко)
Timur Yulmukhametov
Valeria Yachmeneva (Валерия Ячменева)
Vasily Stasyev
Vitaliy Takanov
Vladimir Vishnyakov (Владимир Вишняков)
Yerasyl Bolysbek (Ерасыл Болысбек)
Yulia Koklugina
Yuri Fandushkin (Юрий Фандюшкин)
 
Schedule
 

Saturday - February 17th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:30

7x7x7 Cube

 C. Final - Cutoff 6:00
10:00

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 5:00
10:30

3x3x3 One-Handed

 First Round
11:30

Square-1

 Combined First - Cutoff 1:00
12:10

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 1:30
13:20

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 5:00
14:00

LUNCH

14:40

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:00
15:40

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00
16:30

Square-1

    Final - Cutoff 1:00
16:50

3x3x3 One-Handed

    Final
17:10

Clock

 Combined Final
Cutoff 1:00
Sunday - February 18th, 2018

09:10

REGISTRATION

09:40

OPENING CEREMONY

09:50

3x3x3 Cube

 First Round
11:00

2x2x2 Cube

 First Round
12:00
13:00
14:00

LUNCH

14:40

3x3x3 Cube

 Second Round
15:20

2x2x2 Cube

    Final
15:40

Pyraminx

    Final
16:00

Skewb

    Final
16:20

3x3x3 Blindfolded

 Final
17:10

3x3x3 Cube

    Final
17:30

AWARDS

All times are YEKT (GMT+5)