Hsinchu Winter Open 2018
Hsinchu
Taiwan
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Square-1
Combined First
Final
 
Competitors
An-Hsu Chen (陳安旭)
An-Jen Liu
Bau-Cheng Lin (林保丞)
Chau-Yi Shiu (許朝屹)
Cheng-Wei Chang (張程瑋)
Cheng-Yan Shen (沈承諺)
Chi-Jui Tsai (蔡其叡)
Chi-Wei Ku (古騏瑋)
Chi-Yuan Koung (龔祺元)
Chia-Leo Lin (林珈樂)
Chia-Liang Tai (戴嘉良)
Chong-Bo Gao (高崇博)
Chun-Ho Chen (陳淳和)
Chung-Yao Chiang (江仲堯)
En-Ning Chang (張恩寧)
Er-Sheng Kuo (郭爾陞)
Gin-Hung Chen (陳俊翰)
Hao-Jui Peng (彭晧睿)
Hau-Yu Huang (黃浩宇)
He-Ping Zheng (鄭和平)
He-Ren Zhuang (莊賀仁)
Hsin-Cheng Fu (傅新丞)
Huang-Bang Fang (房黃邦)
Ivan Li Ka Leong (李嘉亮)
Jia-He Lai (賴佳禾)
Jia-Hong Lu (陸嘉宏)
Jun-Rui Rao (饒峻睿)
Kai-Wen Wang (王楷文)
Kuo-Hau Wu (吳國豪)
Li-Wei Wu (吳立偉)
Meng-Yi Li (李孟一)
Ming-Long Kang (康明龍)
Nien-Ping Chen (陳念平)
Pei-Yu Ko (柯沛羽)
Ping-Yueh Huang (黃品越)
Po-Yao Liang (梁博堯)
Rui-Jun Liu (劉睿鈞)
Shao-Heng Hung (洪紹恆)
Shao-Hua Hu (胡少華)
Shi-Xun Qiu (邱世勳)
Shih-Hao Wang (王士豪)
Shu-Yii Luo (駱書翊)
Si-Fan Lai (賴思帆)
Tai-Sheng Huang (黃岱陞)
Tang-Kai Huang (黃堂愷)
Ting-guang Chang (張廷光)
Tse-Yun Kuo (郭澤筠)
Tsung-Che Lee (李宗哲)
Tzu-Han Hung (洪梓菡)
Wei-Jyun Wang (王韋鈞)
Wen-Pin Chen (陳文聘)
Xiang-Fu Tian (田翔富)
Yan-Hung Lai (賴彥宏)
Yan-Long Chen (陳彥龍)
Yen-Ting Chen (陳彥廷)
Yi-Ho Hsueh (薛以和)
Yi-Jen Hsueh (薛以仁)
You-Yan Lin (林佑彥)
Yu-Cheng Wang (王禹程)
Yu-Chien Chung (鍾予謙)
Yu-Chun Chen (陳宇均)
Yu-Hsuan Chang (張祐瑄)
Yu-Kai Chen (陳宇楷)
Yu-Lun Su (蘇昱綸)
Yu-Shien Chou (周育賢)
Yu-Ting Li (李毓庭)
Yue-Sheng Lu (盧悅盛)
Yueh-Lin Tsai (蔡岳霖)
Yung-Chih Huang (黃泳智)
Zhao-Zhe Zhong (鍾肇哲)
Zi-Xian Liao (廖子賢)
Zong-Chen Lin (林宗承)
 
Schedule
 

Saturday - January 27th, 2018

09:00

REGISTRATION

09:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 30.00
10:20

2x2x2 Cube

 First Round
11:00

3x3x3 Cube

 First Round
12:00

LUNCH

13:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:00
13:50

Square-1

 Combined First - Cutoff 1:00
14:20

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:30
15:10

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
16:10

3x3x3 Cube

    Second Round
16:30

3x3x3 One-Handed

    Final
16:50

2x2x2 Cube

    Final
17:00

Square-1

    Final
17:20

4x4x4 Cube

    Final
17:40

3x3x3 Cube

    Final
18:00

AWARDS

All times are CST (GMT+8)