Chambéry Cube 2018
Chambéry
France
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Second Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Second Round
Final
Skewb
Combined First
Second Round
Final
Square-1
Combined First
Second Round
Final
 
Competitors
Alberto Pérez de Rada Fiol
Anthony Lafourcade
Antoine Piau
Antonin Valere
Arthur Garcin
Cenan Kanik
Clara Lafourcade
Clément Cherblanc
Clément Gonod
Corentin Jeanne
Damien Le Flanchec
Didier Limal
Dimitri Wyss
Eddy Deturche
Elouann Marfil
Erwan Lesueur
Fabien Verdier
Grégoire Gsell
Hugo Haidar
Ilona Ansel
Jean Rochette
Jean-Baptiste Peltié
Juliette Sébastien
Léo Bailly
Léo Delgado
Lilyn Ma
Lionel Malloggi
Mano Ségransan
Marco Giraud
Marie Vincent
Mario Laurent
Mayron Blain
Nathan Bégel
Nicolas Kaberian
Nicolas Rubbens
Noé Bourdon
Oscar Lokteff
Peter Grassard
Philippe Virouleau
Rémi Cottier
Reto Bubendorf
Richard Delacoste
Robin Jenny
Sacha Loye
Sylvain Falcoz
Thomas Cattant
Tobias Peter
Valentin Tempere
Victor Saulquin
Virgile Perrot
Wilfrid Py
 
Schedule
 

Saturday - January 20th, 2018

08:30

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
10:05

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 6:00
11:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 4:00
11:50

Megaminx

 Combined First - Cutoff 3:00
12:30

BREAK

13:10

Kilominx

   C. Final - Limit 10:00
13:30

Megaminx

    Final
13:55

Square-1

 Combined First
Cutoff 1:00
14:40

3x3x3 Blindfolded

 First Round - Cumulative Limit 10:00
15:20

Skewb

 Combined First - Cutoff 30.00
16:00

Pyraminx

 Combined First - Cutoff 30.00
16:40

3x3x3 Blindfolded

    Second Round - Cumulative Limit 10:00
16:55

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00
17:45
18:15


DINNER TOGETHER

Saturday - January 21st, 2017

08:30

REGISTRATION

09:00

3x3x3 Cube

 First Round
Time Limit 10:00
09:55

4x4x4 Cube

 First Round
Time Limit 5:00
10:50

3x3x3 One-Handed

 First Round - Time Limit 10:00
11:30

Skewb

    Second Round
11:55

Pyraminx

    Second Round
12:20

BREAK

13:20

3x3x3 Cube

 Second Round
13:50

3x3x3 One-Handed

 Final
14:20

3x3x3 Blindfolded

    Final - Cumulative Limit 10:00
14:30

Skewb

    Final
14:45

Pyraminx

    Final
15:00

Square-1

    Final
15:25

4x4x4 Cube

 Final
16:00

3x3x3 Cube

 Final
17:10

AWARDS

All times are CET (GMT+1)