Greece New Year 2018
Piraeus
Greece
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
Combined Final
 
Competitors
Aikaterini Koutsomihos
Alexandros Athanasiou
Alexandros Gakis
Alkinoos Matrakas
Anthony Mattheou
Antonie Paterakis
Antonis Kokkinakis
Apostolis Goutziamanis
Apostolos Palasis
Athanasios Iasonas Mulonas (Αθανάσιος Ιάσονας Μυλωνας)
Athanasios Papadopoulos
Chalavazis Dimitris
Chris Lazarakis
Christoforos Markopoulos
Christos Fokas
Dimitris Lefas
Dimitris Passas
Dimitris Pavlou
Dimitris Vlachakis
Ekko Balodimos-Mahi
Eleana Margelou
George Dimakis
George Saitis
Giannis Grigoropoulos
Giorgos Antoniou
Giorgos Vitovaris
Iakovos Nikolaidis
Iasonas Konstantinos Vlachos (Jason Vlachos)
Ioannis Polyzos
Jason Novis Morales
John Chortis
Konstantinos Koutsomihos
Konstantinos Nikolaidis
Konstantinos Tsomakian
Konstantinos Vogklis
Kostas Demiris
Kostas Papadopoulos
Lazaros Ioakimidis
Makis Papadimitriou (Μάκης Παπαδημητριου)
Marilena Tsakonopoulou
Nikolas Vlassopoulos
Nikos Michalopoulos
Panagiotis Dimitropoulos
Panagiotis Vogiatzis
Panos Gkotsis
Rajinder Mahi
Sotiria Mountzouri
Sotiris Kakos
Spiros Dimitropoulos
Taxiarchis Vaxevanis
Thomas Ortega
Tzortzis Christidis
Vasileios Dimitropoulos
Vasilis Prigkos
Vassilis Christidis
Vassilis Kalogeropoulos
Wojciech Szatanowski
Zois Lefkidis
 
Schedule
 

Tuesday - January 2nd, 2018

09:00


REGISTRATION

09:30

2x2x2 Cube

 First Round
10:30

3x3x3 Cube

 First Round
12:00

5x5x5 Cube

 Combined Final
Cutoff 3:30
12:50

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
13:45

2x2x2 Cube

 Second Round
14:30

LUNCH

15:00

3x3x3 Cube

 Second Round
16:00

Pyraminx

 Combined Final - Cutoff 1:00
16:40

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:30
17:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
18:00

3x3x3 One-Handed

 Final
18:30

2x2x2 Cube

 Final
19:00

3x3x3 Cube

 Final
19:30

AWARDS

All times are EET (GMT+2)