Cubing for Life Honduras 2017
Comayagua
Honduras
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Combined Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
Combined Final
Skewb
Combined Final
 
Competitors
Alejandro Jose Amador Cruz
Andres Eduardo Carias Colindres
Angel David Rodriguez Hernandez
Axel Alberto Aguilar Navas
Camilo Tellez
Christian Josue Andino Morales
Danniel Andrés Orellana Alvarado
Danny Joel Pacheco Umaña
Diego José Reyes López
Diego Xavier Torres Espinal
Dorian Ernesto Rosales Rodriguez
Dylan Rene Centeno Chevez
Edwin Edgardo Hernandez Benites
Emilio Matamoros
Fabio Lenin Tabora Castillo
Gabriel Hernández
Gerardo Varela
Isaac Alonso Ayala
Jacobo Oyuela Velásquez
Jimmy Edward Gonzalez Duran
Joel Hernández
Jonathan Pavón Gómez
Jorge Daniel Serrano Zamora
Jose Carlo Valladares
José Enrique Jiménez
José Lisandro Velásquez Martínez
Jose Luis Jiménez Castillo
Jose Manuel Paredes Figueroa
Juan Carlos Boquín Izaguirre
Kenny David Torres Menjivar
Leonardo Wildt
Lester Alvarado Reyes
Luis Alonso Inestroza Henriquez
Luis David Hernández Mejía
Mario Alejandro Santos Molina
Nelson Alonso Hernández Sánchez
Nilsa Kristela Flores Flores
Oscar Armando Sauceda Benavidez
Oscar Josafat Pavón Licona
Oscar Salomón Martínez Moreno
Rafael Ricardo Lopez Maradiaga
Rene Adolfo Merino Ruiz
Sara Abigail Cubas Cálix
Xavier Alessandro Chavez David
Yoel Castillo Suazo
 
Schedule
 

Saturday - December 9th, 2017

08:00

REGISTRATION

09:00

2x2x2 Cube

 First Round
Cutoff 30.00
10:00

3x3x3 Cube

 First Round
Cutoff 2:30
11:30

3x3x3 One-Handed

 First Round - Cutoff 1:30
12:00

Pyraminx

 Combined Final - Cutoff 30.00
12:30

LUNCH

13:30

3x3x3 Blindfolded

 Final Round
14:15

Skewb

 Final Round - Cutoff 30.00
14:45

4x4x4 Cube

 Final Round - Cutoff 2:30
15:15

5x5x5 Cube

 Final Round
Cutoff 3:00
16:00

3x3x3 Cube

 Second Round
16:30

3x3x3 One-Handed

 Final Round
17:00

2x2x2 Cube

 Final Round
17:30

3x3x3 Cube

 Final Round
18:00

AWARDS

All times are CST (GMT-6)