Univalle Big Cubes 2018
Cochabamba
Bolivia
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Second Round
Final
5x5x5 Cube
First Round
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
 
Competitors
Adriana Denise Garcia Espinoza
Ailton Queteguari Sejas
Alexander Guzmán Rodriguez
Álvaro Rojas
Anthony Ariel Moreira Perez
Antonio Rivera Cespedez
Arturo Pinto
Brayan Tomas Sillero
Carlos Andrés Heredia Espinoza
Cesar Andrés Saavedra Andrade
Christian Flores Torrico
Claudio Andre Gomez Villca
Daniel Calizaya
Daniel Chalo Chiri
Daniel Delgado Candia
Daniela Angulo
Diego Gustavo Barreta Reinaga
Eiki Mendoza Campos
Eliezer Marcos Cómo Charque
Gabriel Rodriguez
Gustavo Mamani Bautista
Heybrayan Gonzales
Ignacio Mita Cabezas
Isaiah Zemans
Joan Anibal Montaño Ledezma
José Alejandro Inochea Fernandez
Jose Antonio Campero Morales
Jose Erick Jesus Gutierrez
Jose Fernando Campero
José Luis Condori Huarchi
José Manuel López Cosio
Joseph Daniel Blas Sanchez
Kevin Estefano Coayla Vargas
Lenin Fernando Torrico Terrazas
Luciano Francisco Ordóñez Aira
Luis Julio Uscamayta Rodriguez
Luis Sarmiento
Marcelo Lara Llanos
Maria Eugenia Barreta Reinaga
Mateo Vargas Estrada
Matías Balanza Imaca
Nicolás Armando Alba Murillo
Nicolás Gamboa Herbas
Noah Zemans
Rodrigo Adhemar Medrano Crispin
Rodrigo Mateo Inochea Fernández
Rodrigo Ugarte
Smeling Becerra
Valeria Fabiana Claros Cadima
Valeria Mildred Zapata Cespedez
Valeria Veliz Valencia
 
Schedule
 

Saturday - January 27th, 2018

08:00

REGISTRATION

09:00

5x5x5 Cube

 First Round
10:30

6x6x6 Cube

 Combined First
Cutoff 3:30
11:30

7x7x7 Cube

 Combined First
Cutoff 5:00
12:30


LUNCH

14:30

5x5x5 Cube

Second Round
15:15

Megaminx

Combined First
Cutoff 1:50
16:15

6x6x6 Cube

Final
16:45

7x7x7 Cube

Final
17:15

Megaminx

Final
Sunday - January 28th, 2018

09:00

3x3x3 Cube

First Round
10:10

4x4x4 Cube

First Round
11:40

5x5x5 Cube

   Final
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 40.00
13:45

Pyraminx

Combined First
Cutoff 10.00
14:30

4x4x4 Cube

Second Round
15:00

3x3x3 Cube

Second Round
15:30

3x3x3 One-Handed

   Final
15:50

4x4x4 Cube

   Final
16:10

Pyraminx

   Final
16:30

3x3x3 Cube

Final
17:00

AWARDS

All times are BOT (GMT-4)