Dnepr Skips 2017
Dnipro
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Andrii Burdin (Андрій Бурдін)
Andrii Habzovskyi (Андрій Габзовський)
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Anton Averianov (Антон Авер'янов)
Anton Odinokov
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Artem Konotopchyk (Артем Конотопчик)
Artem Melikian (Артем Мелікян)
Artem Porokhnia (Артем Порохня)
Bogdan Bakhmetiev (Богдан Бахметьєв)
Bohdan Petrenko (Богдан Петренко)
Bohdan Shapovalov (Богдан Шаповалов)
Damir Mamian (Дамір Мамян)
Daniel Yakhkind (Даніель Яхкінд)
Danylo Harbar (Данило Гарбар)
Danylo Lialka (Данило Лялька)
Danylo Varfolomieiev (Данило Варфоломєєв)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Horiachev (Денис Горячев)
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Dmytro Dovhyi (Дмитро Довгий)
Dmytro Oliinyk (Дмитро Олійник)
Dmytro Zhyhai (Дмитро Жигай)
Georgiy Titov (Георгій Тітов)
Hleb Marchenko (Глеб Марченко)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Ihor Tarasov (Ігор Тарасов)
Ilii Kobchenko (Ілій Кобченко)
Illia Kroshka (Ілля Крошка)
Ivan Coțiubinschii
Ivan Novhorodskyi (Іван Новгородський)
Karyna Haiduk (Карина Гайдук)
Kateryna Kail (Катерина Кайль)
Kostiantyn Koptiev (Костянтин Коптєв)
Lev Holub (Лев Голуб)
Maksym Kashliatskyi (Максим Кашлятський)
Maksym Krasnikov (Максим Красніков)
Maksym Solohub (Максим Сологуб)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Maksym Zadesenets (Максим Задесенець)
Maksym Zharov (Максим Жаров)
Mariia Mazel (Марiя Мазел)
Mark Guliaiev
Mykhailo Kovalov (Михайло Ковальов)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykyta Novhorodskyi (Микита Новгородський)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Nikita Kuibida (Нікіта Куйбіда)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Ivanov (Олександр Іванов)
Oleksandr Minakov (Олександр Мінаков)
Oleksandra Bobylieva (Олександра Бобилєва)
Oleksii Lukin (Олексій Лукін)
Roman Misirkhanov (Роман Місірханов)
Roman Ostapenko (Роман Остапенко)
Roman Varkuta (Роман Варкута)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Sofiia Korneliuk (Софія Корнелюк)
Tetiana Vietrova (Тетяна Вєтрова)
Vadym Vozvyshaiev (Вадим Возвишаєв)
Viacheslav Zub (В’ячеслав Зуб)
Vladyslav Zhydkov (Владислав Жидков)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Korol (Володимир Король)
Volodymyr Martynov (Володимир Мартинов)
Yaroslav Kolisnyk (Ярослав Колiсник)
Yehor Smiliianets (Єгор Смілянець)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Riabokon (Євген Рябоконь)
Yevheniia Melnykova (Євгенія Мельникова)
 
Schedule
 

Saturday - October 14th, 2017

09:00

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:00
10:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 7:00
11:00

4x4x4 Cube

 First Round
12:20

Rubik's Clock

 Combined Final
Cutoff 30.00
13:20

LUNCH

14:20

3x3x3 Blindfolded

 First Round
15:00

3x3x3 One-Handed

 First Round
Cutoff 1:00
16:00

Square-1

 Combined Final
Cutoff 50.00
17:00

4x4x4 Cube

 Final
17:30

5x5x5 Cube

 Final
Cutoff 2:00
18:40

3x3x3 One-Handed

 Final
Sunday - October 15th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:30

Rubik's Cube

 First Round
11:00

2x2x2 Cube

 First Round
12:00
12:40
13:20

LUNCH

14:20

3x3x3 Blindfolded

    Final
14:40

Mirror Block

Final
15:20

Rubik's Cube

 Second Round
16:20

2x2x2 Cube

 Second Round
16:50

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 2:30
17:40

Pyraminx

    Final
18:00

Skewb

    Final
18:20

2x2x2 Cube

    Final
18:40

Rubik's Cube

 Final
19:30

AWARDS

All times are EET (GMT+2)