Criciúma Open 2017
Criciúma, Santa Catarina
Brazil
 
3x3x3 Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
Combined Final
Square-1
Combined Final
 
Competitors
Adriane Scussel
Adriel Librelato
Ana Clara dos Santos Maciel
Ana Lúcia Pintro
André Ramos
Andrey Rogerio Abreu
Arianna Frisoli
Artur Batanolli De Araújo
Bruna Silveira
Bruno da Silva Scandolara
Carlos Eduardo Pedro
Davi Zanini Lopes
Diego Bojunga Meneghetti
Éder dos Santos Silva
Evandro Marques
Evillyn de Oliveira Teixeira
Fabio Bini Graciose
Fabio Cardoso Konig
Fernando Cruz Furlan
Fernando Rodrigues Junior
Gabriel Henrique Schaly Códova
Guilherme Cruz Furlan
Guilherme Emerim
Guilherme Machado Alano
Gustavo dos Santos Tessman
Henrique Lucio Coral
Iago Ruchert
Igor Corrêa
Inaiá Roncari
Jhonatan Garcia Suzin
João Vitor Marcelino Rosa
José Ricardo Felicidade
Julian Frisoli
Juliana Moreno Oliveira
Khauã Manoel Martins
Letícia Jacinto Damasio
Luiz Felipe Gonçalves Claudino
Marco Antonio Frederico
Maria Eduarda Pires da Luz
Matheus Rosa das Neves
Mellany Dorneles Araújo
Michel Vinicius Venske Pereira
Murillo Gomes Otero
Nicolas De Bettio Brunatto
Nicoli Jeremias
Oziel da Rosa Alano
Pedro Gabriel Murari Dos Santos Rita
Ramom Goulart Serafim
Renan Mondini Cerpe
Rian dos Passos
Rubens Castro Dias
Sandro Magagnim Brocca
Tayná da Silva da Rosa
Theylor Sipriano Mendonça Francisco
Victor Franceschet de Sousa
Vinicius dos Santos Tessmann
Vinicius Gabriel Venério Moreira
Vitor de Souza Cabreira
Vitor Jacinto Damásio
Vitor Wagner Abreu
Yago Stangherlin Fiera
 
Schedule
 

Friday - October 20th, 2017

18:30

REGISTRATION

19:00

3x3x3 With Feet

 Final
19:30

3x3x3 Blindfolded

 Final
20:00

Megaminx

 Final
20:50

Square-1

 Final
21:30

Pyraminx

 Final
Saturday - October 21st, 2017

10:00

REGISTRATION

10:30

2x2x2 Cube

 First Round
12:10

LUNCH

13:20

3x3x3 Cube

 First Round
15:30

3x3x3 One-Handed

 First Round
16:45

2x2x2 Cube

 Final
17:20

3x3x3 Cube

 Second Round
18:00

3x3x3 One-Handed

 Final
18:45

3x3x3 Cube

 Final
19:30

AWARDS

All times are BRST (GMT-3)