Kharkiv Cube Day 2017
Kharkiv
Ukraine
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
 
Competitors
Anastasiia​ Derkach (Анастасія Деркач)
Anatolii Kozina (Анатолій Козіна)
Andrii Kompaniiets (Андрій Компанієць)
Anton Basenko (Антон Басенко)
Anton Krokhmal (Антон Крохмаль)
Anton Sukletin (Антон Суклетін)
Aramayis Adloyan (Արամայիս Ադլոյան)
Arnold Shelikhovskyi (Арнольд Шеліховський)
Arsenii Hasynets (Арсеній Гасинець)
Daniel Shcherbakov (Даніель Щербаков)
Daniel Yakhkind (Даніель Яхкінд)
Daniel Yevlakhov (Даніель Євлахов)
Danylo Harbar (Данило Гарбар)
Danylo Hlaznov (Данило Глазньов)
Danylo Varfolomieiev (Данило Варфоломєєв)
Daryna Kramskykh (Дарина Крамських)
Denys Hlybokyi (Денис Глибокий)
Denys Horiachev (Денис Горячев)
Denys Shyshliannykov (Денис Шишлянников)
Dmytro Kuzmenko (Дмитро Кузьменко)
Dmytro Platonov (Дмитро Платонов)
Georgiy Titov (Георгій Тітов)
Hleb Marchenko (Глеб Марченко)
Ihor Bilchenko (Ігор Більченко)
Illia Prokopchuk (Ілля Прокопчук)
Ilya Kerymov (Ілля Керимов)
Ivan Novhorodskyi (Іван Новгородський)
Karyna Horelikova (Карина Горєлікова)
Kateryna Kail (Катерина Кайль)
Kostiantyn Bondarenko (Костянтин Бондаренко)
Kostiantyn Diachenko (Костянтин Дяченко)
Kostiantyn Koptiev (Костянтин Коптєв)
Kyrylo Potapenko (Кирило Потапенко)
Leonid Palchenko (Леонід Пальченко)
Lev Holub (Лев Голуб)
Liliia Nedashkivska (Лілія Недашківська)
Lukianchuk Aleksey (Лукьянчук Алексей)
Maksym Kovbasiuk (Максим Ковбасюк)
Maksym Poliakov (Максим Поляков)
Maksym Yeli (Максим Єлі)
Maksym Zharov (Максим Жаров)
Mariia Maksymenko (Марія Максименко)
Mariia Mazel (Марiя Мазел)
Mark Guliaiev
Mykhailo Kaika (Михайло Каїка)
Mykhailo Khymych (Михайло Химич)
Mykola Trotsenko (Микола Троценко)
Mykyta Prytyko (Микита Притико)
Mykyta Tytar (Микита Титарь)
Nikita Kovalchuk (Нікіта Ковальчук)
Oleh Korchan (Олег Корчан)
Oleh Lepekhin (Олег Лепехін)
Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак)
Oleksandr Ivanov (Олександр Іванов)
Oleksandr Polianskyi (Олександр Полянський)
Oleksandr Senik (Олександр Сенік)
Oleksii Kalentiev (Олексій Калентьєв)
Oleksii Sodoma (Олексій Содома)
Oleksii Vakulenko (Олексій Вакуленко)
Olha Kostohryzova (Ольга Костогризова)
Petro Polishchuk (Петро Поліщук)
Roman Misirkhanov (Роман Місірханов)
Roman Varkuta (Роман Варкута)
Rostyslav Litvinov (Ростислав Літвінов)
Satti Ibrahim (Сатті Ібрагім)
Serhii Koksharov (Сергій Кокшаров)
Serhii Mormul (Сергій Мормуль)
Stepan Dzhurylo (Степан Джурило)
Tetiana Vietrova (Тетяна Вєтрова)
Valerii Kolesnichenko (Валерій Колесніченко)
Valerii Pochtar (Валерій Почтар)
Vitalii Dolhin (Вiталiй Долгiн)
Vitalii Proskiriakov (Віталій Проскіряков)
Vladyslav Danylchuk (Владислав Данильчук)
Vladyslav Kirmarov (Владислав Кірмаров)
Vladyslav Litvinov (Владислав Літвінов)
Vladyslav Zhydkov (Владислав Жидков)
Vladyslav Zhyhailo (Владислав Жигайло)
Volodymyr Burmus (Володимир Бурмус)
Volodymyr Korobeinyk (Володимир Коробейник)
Volodymyr Korol (Володимир Король)
Yehor Bulhakov (Єгор Булгаков)
Yelyzaveta Hladkykh (Єлизавета Гладких)
Yevhen Bondarenko (Євген Бондаренко)
Yevhen Ivashchenko (Євген Іващенко)
Yevhen Riabokon (Євген Рябоконь)
Yevheniia Melnykova (Євгенія Мельникова)
Yuliia Kostenko (Юлія Костенко)
 
Schedule
 

Sunday - October 1st, 2017

09:00
09:50

OPENING CEREMONY

10:20

Rubik's Cube

 First Round
12:00
13:10
13:50
14:30

LUNCH

15:30

3x3x3 One-Handed

 Combined First
16:10
17:00

Rubik's Cube

 Second Round
17:40

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final
18:10

Pyraminx

    Final
18:25

Skewb

    Final
18:40

2x2x2 Cube

    Final
18:55

4x4x4 Cube

    Final
19:15

3x3x3 One-Handed

    Final
19:30

Rubik's Cube

 Final
20:30

AWARDS

All times are EEST (GMT+3)