Tambov Summer 2017
Tambov
Russia
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
First Round
Final
5x5x5 Cube
First Round
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
First Round
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Final
Rubik's Clock
Final
Skewb
First Round
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Alexander Gusev
Alexander Katyukov
Alexander Kulakov
Alexey Yarygin
Anastasiya Dadaeva
Andrei Reshetnikov
Andrey Robota
Arsen Khachaturov
Artem Ganzha
Artem Kayatsky
Bakhtiyar Nurmakhan
Daniil Fomin
Daniil Tolstov
Danil Kalachev
Danil Kravchenko
David Arzamastsev
Dmitry Aniskin
Dmitry Dergunov
Dmitry Fomenkov
Dmitry Kryuzban
Egor Neudakhin
Egor Skorohott
Ekaterina Utkina
Evgeny Skachkov
Fedor Abaev
Fedor Prohorov
Gleb Kataranov
Grigorii Alekseev
Ilya Buylin
Ilya Tolmachev
Irina Yarygina
Kira Chayka
Kirill Konovalov
Ksenia Rusina
Kseniya Varfolomeeva
Maria Zhits
Mark Stolyarov
Matvey Myagkov
Maxim Ilin
Mihail Ponomarev
Natali Chayka
Nikita Zharkih
Oleg Kuzmichev
Olga Zuzina
Pavel Belov
Pavel Kayatsky
Pavel Kholopov
Polina Areshkina
Rodion Vetlyakov
Roman Kolyzhenkov
Roman Ryzhov
Ruslan Chayka
Sergey Churilov
Vadim Chigorin
Varvara Varfolomeeva
Vladimir Murashkin
Vladimir Starkov
Vladislav Zagorodnikov
 
Schedule
 

Saturday - July 29th, 2017

09:00


REGISTRATION

09:15

6x6x6 Cube

 Combined Final
Cutoff 5:40
10:00

7x7x7 Cube

 Combined Final
Cutoff 7:00
10:45

OPENING CEREMONY

11:05
11:45

5x5x5 Cube

 First Round
13:00

LUNCH

14:00
14:30

3x3x3 One-Handed

 First Round
15:00

4x4x4 Cube

 First Round
16:10

3x3x3 Blindfolded

 First Round
17:00

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 4:00
18:10

Rubik's Clock

 Final
18:50

3x3x3 Multi-Blind

 Final
Sunday - July 30th, 2017

09:00


REGISTRATION

10:00

TUTORIAL

10:20

Rubik's Cube

 First Round
11:30

2x2x2 Cube

 First Round
12:10

Skewb

    Final
12:35

Pyraminx

    Final
13:00

LUNCH

14:00

Rubik's Cube

 Second Round
14:50

2x2x2 Cube

 Second Round
15:20

3x3x3 One-Handed

    Final
15:45

Megaminx

 Final
16:35

5x5x5 Cube

 Final
17:15

4x4x4 Cube

 Final
17:55

2x2x2 Cube

    Final
18:10

Rubik's Cube

 Final
19:10

AWARDS

All times are MSK (GMT+3)