Acho Open 2017
Archena, Murcia
Spain
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 One-Handed
Combined Final
3x3x3 With Feet
Combined Final
Megaminx
Combined Final
Pyraminx
First Round
Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrián Martínez Macías
Alberto Domingo López
Alberto Pérez de Rada Fiol
Alejandro Oliva Gómez
Alejandro Riveiro Rodríguez
Alexandre Toledo Guillén
Alfonso Cantero Ochoa
Amiel Engel
Anas Meziani
Antonio David Bastida Zamora
Arnau Masriera Ramírez
Carlos Méndez García-Barroso
Carlos Molina Alcolea
Carmen Moya Calatayud
Celia López Martín
Christian Camilo Martínez Pinchao
Diego Alejandro Pinchao de la Pava
Diego García Martínez
Fernando Barroso Gea
Fran Pérez Molina
Genís Vicens Viola
Gonzalo Blanco Herrero
Honghao Chen Li
Jaime Borja Rosagro
Javier Cabezuelo Sánchez
Javier Gil
Javier López Fernández
Javier Navarro Sánchez
Javier París
Jesús Lindo García
Jorge Martín Espinosa
Jorge Ruiz De Almirón Denia
José Antonio Navarro Sánchez
Josep Darío Doblas Bernad
Juan José Mena Sánchez
Luis J. Iáñez
Lukas Robertson
Manel Castillo Giménez
Manuel Arjona Crespo
Mar Sánchez Moya
Marcos Ameijeiras Moreno
Miguel Ángel de Haro Ceballos
Miguel Sánchez Escribano
Mira Engel
Mohamed Ben Driss Chokri
Pablo Mondéjar Rabadán
Pablo Roca García
Patricia Acosta Contreras
Pau Masriera Ramírez
Pau Vela García
Rafael Rodriguez Santana
Rocío Fernández Usero
Rodrigo Pueblas Núñez
Rubén Moreno Martinez
Santiago Osorio Cristóbal
Sergio de Haro García
Sergio Torrijos Santano
Shoaib Sayed
Taki Ejima-Dalley
Ting Sheng Bao Yang
 
Schedule
 

Saturday - July 29th, 2017

09:00

REGISTRATION

09:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 45:00
10:00

Square-1

 Combined Final - Cutoff 1:00 - Limit 2:00
10:30
11:15

2x2x2 Cube

 First Round
12:00

Rubik's Cube

 First Round
13:00

3x3x3 With Feet

 Combined Final - Cutoff 3:00 - Limit 5:00
13:30

Megaminx

 Combined Final
Cutoff 3:00 - Limit 5:00
14:30

LUNCH

16:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
17:00

2x2x2 Cube

 Second Round
17:30

4x4x4 Cube

 Combined Final
Cutoff 2:00 - Limit 4:00
18:30

Rubik's Cube

 Second Round
19:15

Skewb

 Combined First - Cutoff 30.00 - Limit 1:00
19:45

3x3x3 Blindfolded

 Combined Final
Cumulative Limit 10:00
Sunday - July 30th, 2017

09:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 45:00
10:00

3x3x3 One-Handed

 Combined Final
Cutoff 1:00 - Limit 2:00
10:45

Skewb

 Final
11:15

Pyraminx

 Final
11:45

2x2x2 Cube

 Final
12:15

Rubik's Cube

 Final
Top 12
13:15

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)