GLS Cup III 2017
Gdańsk
Poland
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
Pyraminx
Combined First
Final
Skewb
Combined First
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adam Polkowski
Adam Łyskawa
Bartosz Ochał
Cezary Jakubowski
Damian Malinowski
David Rostek
Dennis van Enckevort
Dominik Kasprzak
Ernest Zakrzewski
Grzegorz Pacewicz
Hubert Kwasigroch
Ignacy Bukowski
Ignacy Turek
Igor Ośmiałowski
Iwo Staniszewski
Jakub Bukowski
Jakub Dutkiewicz
Jakub Kubiak
Jakub Pacewicz
Jakub Sygit
Jakub Zarębski
Jan Grzyb
Jan Jucewicz
Jan Zakrzewski
Kacper Grzelakowski
Kacper Rafalski
Kalina Jakubowska
Kamil Pawlak
Kamil Przybylski
Karolina Czuraj
Karolina Wiącek
Krzysztof Bober
Laura Kowalska
Ludwik Staniszewski
Maciej Czapiewski
Maks Drobniewski
Maksymilian Piskorowski
Malwina Szopińska
Marcin Jakubowski
Marcin Kupis
Marcin Stachura
Marta Żywicka
Mateusz Kanarski
Mateusz Szwugier
Małgorzata Nowagiel
Michał Bogdan
Michał Halczuk
Michał Krasodomski
Michał Roszak
Michał Rzewuski
Michał Wojcieszek
Mikołaj Gbiorczyk
Mikołaj Miernik
Olgierd Podkościelny
Oskar Iwaszkiewicz
Oskar Kaczmarek
Oskar Lewandowski
Owidiusz Pryk
Patrycja Michalska
Patryk Milewczyk
Patryk Zawieja
Paweł Kamiński
Paweł Kamiński
Paweł Marton
Piotr Frankowski
Piotr Kogut
Piotr Kuchta
Piotr Szulc
Piotr Tyrakowski
Sebastian Baltrukas
Stanisław Szyszka
Szymon Gawin
Szymon Glura
Szymon Jeziorski
Tomasz Kiedrowicz
Tomasz Stawicki
Tymon Kolasiński
Weronika Czuraj
Witali Bułatow
Wojciech Górecki
Wojciech Szatanowski
 
Schedule
 

Saturday - June 24th, 2017

08:00

FM REGISTRATION

08:30

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
09:45

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
10:30

REGISTRATION

11:00
11:50
12:40

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 10.00
13:30

LUNCH

14:20

3x3x3 Blindfolded

 Final
Cumulative Limit 10:00
15:10

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:15
16:20

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
17:10

Skewb

 Combined First - Cutoff 10.00
Sunday - June 25th, 2017

09:00

3x3x3 Multi-Blind

 Final
10:00
10:45

6x6x6 Cube

    Final
11:10

7x7x7 Cube

    Final
11:35

2x2x2 Cube

 Semifinal
12:10

5x5x5 Cube

    Final
12:30

4x4x4 Cube

    Final
12:45

LUNCH

13:25

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
13:25

Rubik's Cube

 First Round
14:50

Pyraminx

    Final
15:10

Rubik's Cube

 Semifinal
16:00

Skewb

    Final
16:20

2x2x2 Cube

    Final
16:40

Rubik's Cube

 Final
17:30

AWARDS

All times are CEST (GMT+2)