Brasileiro 2017
Brasília, DF
Brazil
 
Rubik's Cube
First Round
Second Round
Final
2x2x2 Cube
First Round
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined First
Final
7x7x7 Cube
Combined First
Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 Fewest Moves
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Second Round
Final
3x3x3 With Feet
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
First Round
Second Round
Final
Rubik's Clock
Combined First
Final
Skewb
First Round
Final
Square-1
Combined First
Final
4x4x4 Blindfolded
Final
5x5x5 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adriano Matoba Lipski
Aharon Campoli Tono
Alécio Henrique Afonso Campos
Alessandra OIiveira
Alexandre Henrique Afonso Campos
Anderson Alessandro Pavia
André Rodrigo César Pinheiro Monte Amado
Antonio Gabriel Freitas da Silva
Arthur de Alencar Beiral
Arthur Marreira Ribeiro
Artur Paz Charao
Augusto Paz Charao
Bruno Fonsêca Coelho Lima
Bruno Galati Paladino Cricelli
Bruno Xisto
Caio Almeida Martins
Daniel Pittaro Cardoso Barbosa
Daniel Waldir Rodrigues Rosa
Diego Bojunga Meneghetti
Eduardo Rodrigues Miranda Martins
Fabio Bini Graciose
Felipe Baldívio Freires
Felipe Eduardo Alves de Faria
Gabriel Bergue Campos Borges
Gabriel Duarte
Gabriel Faria
Gabriel Sargeiro Gomes de Mello
Gabriel Silva dos Santos
Gabriel Soares dos Santos
Giovane Rubin Fioravanti
Gustavo Penaforte Brito
Gustavo Ruas Sarmento de Almeida
Henrique Castro
Henrique Fonsêca Coelho Lima
Hugo Cantelmo de Souza Penaloza
Isabela França Prates
Israel Machado Soares
Iuri Grangeiro Carvalho
Jeferson Alexandre Queiroz Santana
Jéssica Cristina Medeiros Soares
João Guilherme Barejan Maiale
João Hálisson Sousa Gomes
João Luiz Melo Novaes
João Pedro Batista Ribeiro Costa
João Pedro dos Santos Costa
João Vinicius de Andrade Santos
João Vitor Loureiro Ribeiro
João Vitor Silvério de Oliveira
José Luiz Martins de Almeida e Souza
Key Yu Wan
Laís Helena Réga Serra Marques
Lavynia Marques Leite
Lucas Dimitrios Bocorny Messias Christakou
Lucas Gabriel de Oliveira Passos Albuquerque
Lucas Ichiro Yunomae
Lucas Paz Charao
Luiz Fernando Oliveira Maciel
Marcos Vinícius Vieira Takahashi da Silva
Marjorie Marbly Miranda Nunes
Marlon de V. Marques
Matheus Barbosa de Miranda
Matheus Vieira Cordeiro dos Santos
Miquéias Dantas dos Santos
Murillo Gomes Otero
Murilo Coutinho Silva
Nelson Luiz Joppi Filho
Patricky Albani de Souza
Pedro Henrique Cunha de Andrade
Pedro Henrique da Silva Roque
Pedro Miranda Moreira
Pedro Santos Guimarães
Pedro Victor Ferreira Silva
Rafael Carreiro Campos
Rafael Schultz
Rafael Victor Lopes da Silva
Ronan Felipe Jorge
Samuel Antônio Araújo de Jesus
Suzane Coelho
Talía Vieira da Silva
Tertuliano Carneiro de Souza Neto
Thiago Nogueira Barros
Valdinei Cordeiro dos Santos
Vicenzo Guerino Cecchini
Wesley Oliveira Dias
 
Schedule
 

Friday - June 16th, 2017

10:00

3x3x3 Fewest Moves

 Final
First Attempt
11:00

6x6x6 Cube

 Combined First
Cutoff 3:30
11:00

Rubik's Clock

 Combined First - Cutoff 30.00
11:30

3x3x3 With Feet

 Combined First
Cutoff 2:00
11:45

Square-1

 Combined First
Cutoff 45.00
12:15

3x3x3 With Feet

    Final
12:30

LUNCH

13:30
13:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
14:15

2x2x2 Cube

 First Round
14:15

3x3x3 Multi-Blind

 Final
First Attempt
15:00
15:45

Megaminx

 Combined First
Cutoff 2:10
15:45

7x7x7 Cube

 Combined First
Cutoff 5:00
16:45

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 2:10
17:45

3x3x3 Fewest Moves

Final
Second Attempt
Saturday - June 17th, 2017

09:00

3x3x3 Fewest Moves

Final
Third Attempt
10:00

Rubik's Cube

 First Round
10:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
11:30
12:00

LUNCH

13:00

Skewb

    Final
13:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:00
13:15

3x3x3 Multi-Blind

Final
Second Attempt
14:00

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 1:05
15:00

Rubik's Cube

 Second Round
15:45

2x2x2 Cube

 Second Round
16:15

6x6x6 Cube

 Final
16:45

Megaminx

 Final
17:15

Rubik's Clock

    Final
17:30

7x7x7 Cube

 Final
Sunday - June 18th, 2017

09:00

5x5x5 Cube

 Final
09:00

5x5x5 Blindfolded

 Final
09:30

Square-1

    Final
09:45

3x3x3 One-Handed

 Second Round
10:45

3x3x3 Blindfolded

 Final
11:15

Pyraminx

    Final
11:30

LUNCH

12:30

4x4x4 Cube

 Final
13:00

3x3x3 One-Handed

    Final
13:15

2x2x2 Cube

    Final
13:30

3x3x3 Feminino

   Final
13:45

Rubik's Cube

 Final
14:30

AWARDS

All times are BRT (GMT-3)