Villa Nueva Open 2017
Villa Nueva
Guatemala
 
Rubik's Cube
Combined First
Second Round
Final
2x2x2 Cube
Combined First
Second Round
Final
4x4x4 Cube
Combined First
Second Round
Final
5x5x5 Cube
Combined First
Final
6x6x6 Cube
Combined Final
7x7x7 Cube
Combined Final
3x3x3 Blindfolded
First Round
Final
3x3x3 One-Handed
Combined First
Final
Megaminx
Combined First
Final
Pyraminx
Combined First
Final
Rubik's Clock
Combined Final
Skewb
Combined First
Final
Square-1
Combined Final
4x4x4 Blindfolded
Final
3x3x3 Multi-Blind
Final
 
Competitors
Adrián Ramírez
Andrey Lopez Rodríguez
Ángel Isaí Alquí Rosales
Angel Manuel Sican Boror
Angel Ruano
Ariel Alexander Galicia Gallardo
Audrick Raúl Veliz Hernandez
Brandon Alonzo
Brian Bernabé Bolaños Arreaga
Carlos Daniel Acabal Pérez
Daniel Alexander Castro Sosa
Daniel Antonio Garcia Montenegro
Daniel Cifuentes
Daniel Escobar
Daniel Estuardo Tobar López
Danny Geovanny Puluc Turuy
Diego Fernando Barrios Orozco
Diego Tobar
Dylan Portillo
Dylan Rene Centeno Chevez
Eder Alberto Samayoa Lopez
Engel Josue Morales Cruz
Erick Estuardo Miranda Lopez
Erwin Joel Ambrocio Perez
Esdras Rodolfo Toc Hi
Fernando José Muchuch Chavez
Gabriel Barrios
Hugo Adolfo Escobar Quiñonez
Ian Esau Montenegro Balcárcel
Javier González
Jefferson Antonio Morales Cruz
Jefri Alexander Ochoa Gómez
Jeremy Isaac De Leon Rezzió
Jesser Armando Ramírez Diaz
Job Emmanuel de León Barrera
Joel Hernández
Jonathan Nijaib Ixcayau Castro
Jonathan Perez
Jorge Fernando Barrios Alay
Jorge Luis Ordoñez Martinez
Jorge Mario Mendoza
José Antonio Avila
Jose Enrique Jimenez
Josué Arévalo
Josue Daniel Tzul Gochez
Josué David Alejos Mairena
Juan Jose Ajcam
Juan Jose Barrera Cifuentes
Juan Luis Solórzano
Juan Pablo Mendez Martinez
Julio Rodolfo Tecún Gutierrez
Jurgen Lara
Karin Alebon
Kevin Alexander Rodríguez Morales
Kevin Ochaita
Luis Alonso Inestroza Henriquez
Luis Gabriel D´marco Mendoza Gómez
Manuel Chuc
Marcos Jacome
Marcos Rafaél Chavez
Maximiliano Tejax
Mynor Guzman
Natalia Sosa
Nicson Guillermo Morales Escobar
Pablo Say
Pedro Villatoro
Raúl Eduardo Úbeda Gómez
Renatto Esteban Guzmán Sosa
Roberto Javier Herrera Herrera
Sergio Antonio Menéndez Cardona
Sergio Bulux
Sung Ho Shin
Willy Galindo
Yovany Barrera
 
Schedule
 

Saturday - May 27th, 2017

08:00

REGISTRATION

08:30

7x7x7 Cube

 Combined Final - Cutoff 8:00
09:00

6x6x6 Cube

 Combined Final - Cutoff 6:00
09:30

5x5x5 Cube

 Combined First
Cutoff 3:00
10:15

4x4x4 Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
11:15

3x3x3 One-Handed

 Combined First
Cutoff 1:30
12:00

LUNCH

13:00

Rubik's Cube

 Combined First
Cutoff 2:00
14:30

2x2x2 Cube

 Combined First
Cutoff 1:30
15:30

Pyraminx

 Combined First
Cutoff 45.00
15:30

Skewb

 Combined First
Cutoff 45.00
16:15

Megaminx

 Combined First
Cutoff 3:00
16:15

Square-1

 Combined First
Cutoff 1:00
17:30

3x3x3 Blindfolded

 First Round
18:00

3x3x3 Multi-Blind

 First Round
19:00

4x4x4 Blindfolded

 Final
Sunday - May 28th, 2017

08:00

5x5x5 Cube

 Final
08:30

4x4x4 Cube

 Second Round
09:00

Rubik's Cube

 Second Round
09:30

2x2x2 Cube

 Second Round
10:00

3x3x3 One-Handed

 Final
10:30

Pyraminx

 Final
11:00

Skewb

 Final
11:30

Square-1

Final
12:00

LUNCH

13:00

3x3x3 Multi-Blind

Final
14:00

3x3x3 Blindfolded

 Final
14:30

Rubik's Clock

 Combined Final - Cutoff 1:00
15:00

4x4x4 Cube

 Final
15:30

2x2x2 Cube

 Final
16:00

Rubik's Cube

 Final
16:30

AWARDS

All times are CST (GMT-6)